Правила пожежної безпеки для школярів
Якщо у школі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі.
Найбільш незахищеними від вогню є діти, причому не тільки малюки, а й досить підросли хлопці, які вже давно вчаться в школі. Щороку у всьому світі багато людей гине від вогню, і серед них виявляється чимало дітей. Дуже часто причинами пожежі стають гри дітей і підлітків з вогнем, але не рідше біда трапляється через незнання елементарних правил пожежної безпеки. Для школярів молодших класів вчителі готують програми, спрямовані на навчання малюків цим правилам. Але дітей постарше цього вже не вчать, по крайней мере, не в усіх школах. А адже пожежна безпека в школі повинна бути на найвищому рівні, а правила пожежної безпеки для школярів повинні бути завжди на слуху. Тому дітей, як на заняттях, так і вдома необхідно системно навчати того, як користуватися вогненебезпечними предметами, і що робити під час пожежі, щоб уникнути великих неприємностей.
З яких причин виникакють пожежі
Причин загорянь безліч, а до основних з них відносяться:
• Порушення правил експлуатації електричних приладів.
• Використання електроприладів і розеток навіть з незначною поломкою.
• Використання декількох потужних електроприладів одночасно.
• Необережне поводження з вогнем (розведення багать, використання для їх розпалювання горючих речовин і т.д.).
• Забуті ввімкнені електроприлади.
• Неакуратне поводження з вогненебезпечними іграшками (петарди, хлопавки та ін.).
• Використання аерозолів і інших балонів під тиском поблизу вогню (аерозоль від комарів біля багаття).
• Чи не загашені недопалок.
І це далеко не всі причини, за якими виникають пожежі, що забирають людські життя.
Згідно зі статистикою, більше 90% пожеж виникає з вини людини, а тому всі ми – не тільки учні, повинні вивчати і запам`ятовувати правила пожежної безпеки. Школярі зобов`язані їх повторювати з року в рік, а вчителям це необхідно контролювати.
Як діяти учням та вчителям у разі пожежі в школі?
Як поводитись під час пожежі в навчальному закладі, коли поруч з учнем нема дорослої людини?
Пожежа у твоєму класі, в приміщенні, в якому ти перебуваєш:
Пожежа в коридорі:
Основні правила поведінки при пожежі
Коли виникає пожежа, нерідко в паніку кидає не тільки дітей, а й дорослих. Але якщо останні хоча б в загальних рисах знають, що робити під час пожежі, то школярі можуть злякатися не на жарт і розгубитися. Щоб цього не було, дитину потрібно вчити тому, як вести себе при найменшій ознаці пожежі, щоб врятувати себе і дітей молодшого віку.