22 травня 2023 року
   У сучасному світі, де технології стають все більш важливими для нашого суспільства, питання кібербезпеки під час війни стають надзвичайно актуальними.
   Правоохоронці вже фіксували випадки, коли окупанти через інтернет залучали неповнолітніх до збору інформації про розташування стратегічно важливих об’єктів. Тому важливо пояснювати дітям, що безпека в інтернеті така ж важлива, як правила безпечної поведінки в реальному житті.
   Основне правило – розмовляти з вашими дітьми про кібербезпеку:
· Розповідайте про ризики онлайн-спілкування з незнайомцями та ймовірні наслідки.
· Нагадуйте, що не можна публікувати приватні фото, розголошувати персональну інформацію (адресу, номери телефонів та інші персональні дані) в соцмережах, у спілкуванні в месенджерах та чатах, а також брати участь в опитуваннях у мережі.
· Нагадуйте про ризик підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів. Допоможіть дитині встановити необхідні для захисту програми та налаштувати всі її гаджети.
· Домовтеся про часові ліміти для ігор на смартфонах та інтернет-серфінгу, стежте за їх дотриманням.
· Обговорюйте з дитиною інформацію, яку вона читає в інтернеті. Розповідайте про фейки.
· Навчіть дитину створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
· Ви також можете періодично перевіряти, які сайти відвідує дитина: це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» в браузері.
   Однак потурбуйтеся, щоб дитина не відчувала страху, якщо зробить на комп’ютері чи смартфоні «щось не те». У випадку будь-яких нестандартних ситуацій варто не приховувати їх, а одразу звертатися по допомогу.
   І пам’ятайте: жорсткі заборони зазвичай не діють. Важливіше побудувати довірливі стосунки й навчити дитину бути відповідальною та обачною в інтернеті.

https://www.facebook.com/100017105477811/videos/273324175091938/

18 травня 2023 року

#ДеньВишиванкиЄднаєУкраїнців

Загальношкільний флешмоб у Краснопільському ліцеї.

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/690197249542010/

18 травня 2023 року
     У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е.
     В умовах війни День вишиванки набув особливо змісту для всіх українців. Адже вишиванка – це символ нашої національної культури та гордості, сили та єдності, наш оберіг, який надає сили і вселяє надію в перемогу.
     Сьогодні, як ніколи, важливо цінувати українську культуру, пам'ятати історію та своє коріння.
     Восьмикласники теж долучилися до всеукраїнського флешмобу «Вишиванка- твій генетичний код».
18 травня 2023 року
   Сьогодні ми святкуємо День Вишиванки! Це свято, яке об'єднує нас усіх українців, незалежно від нашого походження чи місця проживання.
   Вишиванка - це більше, ніж просто одяг. Вона є символом нашої національної ідентичності, витвором мистецтва та ремесла.
   Вчителі Краснопільского ліцею також доєдналися до святкування Дня Вишиванки.
   Наші вчителі - це не тільки наставники та джерело знань, але й приклади гармонії та національної свідомості. Вони показали приклад гордості до нашої української культури, одягнувши свої прекрасні вишиванки. У кожній вишиванці вони втілили унікальність і красу нашої національної спадщини.
 Нехай День Вишиванки принесе нам радість, єдність та згуртованість як нації.
  Дякуємо ЗСУ за ще один рік та кожному, хто працює на Перемогу!

Слава Україні!

Героям Слава!

Україна понад усе!

18 травня 2023 року
Вишиванка – символ України,
Кожної великої родини,
Нашої історії та мови
Залюбки вдягаємо її знову.

З Днем Вишиванки!
Четвертокласники дякують нашим захисникам, за те,що дають нам можливість втілювати плани у життя.

Нехай нас усіх об'єднує та оберігає ВИШИВАНКА!!!
18 травня 2023 року
      18 травня Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
       Цей день відзначається щорічно, щоб нагадати нам про жахливі події, які сталися в історії Кримськотатарського народу, і вшанувати пам'ять жертв.
       Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.
        В ліцеї було організовано проведення інформаційної години приуроченій цій трагічній події.
14 травня 2023 року
     Сьогодні ми відзначаємо День Матері, свято, присвячене найніжнішим і найважливішим людям у нашому житті - нашим матерям. Цей день є особливим часом, коли ми висловлюємо свою вдячність і любов до наших матерів за їхню безумовну присутність, піклування і жертовність.
     Мати - це перша людина, яка вітає нас у цьому світі, перша, хто доторкнувся до наших життєвих стежок. Вона є нашим опорою, нашим надійним плечем, нашим найкращим другом. Вона вкладає свої найкращі почуття у наше щастя, вона підтримує нас у важкі часи і святкує разом з нами наші перемоги.
      Материнська любов незмінна і безмежна.
     Дорогі матері, дякуємо вам за все, що ви робите для нас. Ви є джерелом нашої сили і натхнення. Ми цінуємо вашу незрівнянну любов і цілковиту самовідданість. Ваше існування у нашому житті робить нас набагато кращими людьми. День Матері - це наш спосіб сказати: "Ми вас любимо і вдячні вам завжди!"

    Учнівське самоврядування Краснопільського ліцею вітає всіх найрідніших з Днем матері!
https://www.facebook.com/100017154047814/videos/1200482717316798/
08 травня 2023 року
     Сьогодні ми відзначаємо День пам'яті і примирення, свято, яке нагадує нам про важливість згадувати минуле, шанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє.
     Цей день є нагадуванням про трагічні події минулого, такі як війни і конфлікти, і про те, що вони мають наслідки, які тривають довгі роки. Він дає нам можливість пригадати тих, хто постраждав, загинув або втратив своїх близьких. Це час, коли ми вшановуємо їх пам'ять та висловлюємо свою вдячність за їхню жертовність.
     Примирення також є важливою частиною цього дня. Воно покликане нагадати нам про необхідність покласти край ворожнечі, конфліктам та розбратам. Примирення допомагає нам зрозуміти, що ми всі є часткою більшого цілого і потребуємо спільних зусиль для побудови миру.
05 травня 2023 року
        "Прогулянка та віночки з кульбаби: Магія дитячих моментів"
     Сьогодні наші третьокласники влаштували неймовірну прогулянку, яка перетворилася на чарівну пригод. Разом з класним керівником Гулько Н.С. вони вирушили на зустріч з природою та мистецтвом.
     Місцем прогулянки стала мальовнича лука, де квітне безліч кульбаб. Учні з радістю почали збирати ці чарівні квіти, які надихають на мрії та приносять посмішки на обличчя. І коли вони  подивилися на ці кульбаби, виникла ідея - з пелюсток можна зробити віночки!
     Під час плетіння віночків діти обговорювали свої фантазії, розповідали одне одному про свої мрії та бажання. У цій атмосфері спокою та творчості вони забували про шкільні клопоти та робили крок у світ магії дитячих мрій.
03 травня 2023 року
Я досліджую світ
"Квітка класу"
"Наш дружній клас "
     Учні намалювати на папері квітку і на кожній пелюстці написали імена дітей свого класу та записали характерні для кожного з друзів риси, притаманні їм .
     Плетіння віночка з кульбаби .
Дитинство - казка, мов чарівна мить.
Там завжди сонячно і світло.
Щасливе дитинство, яке воно?
Кожен уявляє по-різному, але починається однаково...

Фотозвіт непосидючих четвертокласників.
03 травня 2023 року
   Розпочався травень, а отже наше Учнівське самоврядування зібралося, щоб спланувати свою роботу на завершальний місяць у цьому навчальному році.
   Ідей та планів багато, а ще тепле сонечко так кличе побути надворі. Тому зустріч вирішили зробити неординарною - планування роботи на пікніку! Учасники принесли продукти на першу літеру свого імені, тим самим проявили креативність.
https://www.facebook.com/100017154047814/videos/683941956870922/
   Вирішено відзначити такі дати: День пам'яті та примирення , День матері, День вишиванки, свято Останнього дзвоника.
02 травня 2023 року
      Не завжди робота з батьками полягає у відвідуванні батьківських зборів та спілкуванні у батьківських групах онлайн.
      Переймаючись благоустроєм пришкільної території мама учениці 7 класу Яни Ткачук передала для Краснопільському ліцею приємний подарунок - квіти, що посприяють озелененню наших клумб.
     Дякуємо, Ольго Дмитрівно! Сподіваємося, що восени хризантеми порадують око школярів та перехожих своїм цвітом!
      Ще й котик- помічник долучився до цієї роботи!

26 квітня 2023 року

      Чорнобиль....

   Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи.

   Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.

   Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

   Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими. Навколо Чорнобильської АЕС забрудненими і непридатними для проживання залишилися 155 тисяч квадратних кілометрів територій, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі.

   Учні 10 та 4 класів на інформаційно- тематичній лінійці-пам'яті у Краснопільському ліцеї вшанували пам'ять загиблих в Чорнобильській аварії.

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/175453045447216/

26 квітня 2023 року

6 квітня 1986 рік.

Чорнобиль.

Чорний біль нашої землі.

       І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.           Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
       Учні 1 класу переглянули мультфільм "Місто- привід. Чорнобиль"  із мультсеріалу "Книга- мандрівка.Україна"; з'ясували значення нових для них слів "радіація", "реактор", "опромінення", "ліквідація"', "Прип'ять".
       А також запалили поминальну свічку- свічку надії у своїх малюнках. І нехай це полум'я свічок, у наших душах зіллється в одне полум'я віри.

Хрест твій надто важкий, Україна!

Але ти, сильна!

Ти вистояла!

Ти зможеш здолати усі труднощі!

Ми віримо в тебе!

Ми будемо жити!

Слава Україні! Героям слава!

26 квітня 2023 року
   Сьогодні третьокласники працювали дружно і створили пластилиновий мультфільм за віршем Т.Шевченка "Тече вода з-під явора''. Це тільки перша спроба. Надалі будемо вдосконалювати свою майстерність.

https://www.facebook.com/100024779313011/videos/906170123945041/


Приємного перегляду!

26 квітня 2023 року
      Сьогодні 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.
      У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
      Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.
     Восьмикласники згадали сьогодні і тих, хто опинився у самому пеклі одразу ж після вибуху.
     І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.
26 квітня 2023 року
Чорнобиль ще й досі болить...
Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Чорнобильська катастрофа засвідчує і всемогутність людини, і її безсилля.
Третьокласники ще раз перегорнули гіркі сторінки історії нашої країни. Вони переглянули та обговорили тематичне відео "Казка про Чорнобиль'', виготовили з паперу символічних чорнобильських янголят та вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя, рятуючи планету від радіаційної небезпеки.
Тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнулись в дитячих серцях співчуттям, милосердям і болем.
26 квітня 2023 року

Учні 4 класу разом з класним керівником Січкар Аллою Василівною провели урок пам'яті "Чорнобиль- біль України"


МИ ПАМ'ЯТАЄМО...

Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

Це солов"їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

Тут ті бузки проламують тини.

Тут щука йде, немов підводний човен,

І прилітають гуси щовесни.

Але кленочки проросли крізь ганки.

Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.

В Рудому лісі виросли поганки,

і ходить Смерть, єдиний тут грибник.

Ліна КОСТЕНКО

22 квітня 2023 року
     Щорічно, 22 квітня, світ відзначає Міжнародний день Землі. Для України сьогодні як ніколи актуальним є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждає від російських окупантів.
     Наші першокласники стурбовані тим, як виглядає Земля сьогодні, але впевнені, що ми, українці, обов'язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворогів та почнемо відновлювати багату українську природу. Діти будуть обов'язково в цьому допомагати і Земля буде знову щаслива як на їхніх роботах (об'ємна аплікація "Чарівний світ").
21 квітня 2023 року
     21 квітня у Краснопільському ліцеї проведено День цивільного захисту.
     Згідно плану проведення відбулися заходи:
- уроки цивільного захисту у 1-11 класах;
- відпрацювання дій за сигналом «Увага всім!», навчальна евакуація;
- демонстрація засобів індивідуального захисту;
- заняття з надання першої медичної допомоги;
- вікторина з питань цивільного захисту.
14 квітня 2023 року

Третьокласники звітують:

тиждень підготовки до Великодня пройшов вдало. Тож у це світле свято всі дружно кажемо вам: ХРИСТОС ВОСКРЕС!

14 квітня 2023 року

Дякуємо ЗСУ за те, що святкуємо Великдень вдома!

     Зараз вся країна переживає скрутний час пов’язаний з війною. І кожен українець робить все можливе щоб наблизити нашу перемогу, і саме це велике свято символізує перемогу життя над смертю.

     Тому четвертокласники разом із класник керівником Січкар А.В. сердечно бажають, щоб переможний дух української нації і надалі супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України.

     Нехай Великдень принесе нашій Україні перемогу і процвітання!

     Життя обов'язково переможе!

https://www.facebook.com/100024754906668/videos/6827411370609532/

14 квітня 2023 року
     Весна цьогоріч холодна, дощова. А на підвіконні в 3 класі вона буяє оксамитовою зеленню і дарує дітям радість.
     Третьокласники із задоволенням висівали насіння пшениці та гречки, спостерігали за його ростом та розвитком, досліджували умови, необхідні для проростання насіння та розвитку рослин.
     Щойно зайшовши зранку до класу, діти спішать до підвіконня. Як там наш город?
     І щоразу дивуються: як швидко ростуть рослини! От би й ми так швидко росли!
14 квітня 2023 року

У Краснопільському ліцеї відбувся парад великодніх писанок.

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/185321781003725/

12 квітня 2023 року
      З нагоди світлого свята Великодня у Краснопільському ліцеї відбулась виставка малюнків "Наші барви кольорові. Великдень 2023".
     Близько 40 робіт надійшло від наших учнів, особливо активними були початківці.
Висловлюємо щиру подяку всім , хто створив такі шедеври. Ваші малюнки дарують багато прекрасних емоцій, радують око глядачів.
12 квітня 2023 року
#ВеликодняМайстерня
      Весною приходить до нас одне з найвеличніших християнських свят – Великдень. Тож сьогодні учні 7 класу Краснопільського ліцею разом із своїм класним керівником Іванченко Н. провели майстер-клас по декоруванню великодніх писанок.
      Запах воску, свічки, кропітка робота з кожним яйцем налаштовують на святковий лад та дарують передчуття Великодня.
      Дітям розповіли, що писанка не просто розфарбоване яйце, а — символ Воскресіння, життя, безсмертя, любові і краси, відродження, добра, щастя, радості. Учасникам було запропоновано освоїти декілька орнаментів розпису пасхальних яєць різними техніками, найбільше сподобалася крапанка. А також ми спробували і щось новеньке - декупаж паперовими серветками з малюнком.
     Було приємно спостерігати на обличчях дітей зацікавленість і віру в безсмертя українських традицій. Думаємо, що гармонійну атмосферу, яку відчули діти під час розпису писанок, принесли до своїх домівок та продовжать з сім’єю неповторні українські звичаї.
11 квітня 2023 року

     Сьогодні учні 10 класу на уроці Захист України ознайомились із видами бронежилетів. Чайнюк О.С. цікаво й доступно розповів учням про особливості бронежилета. Кожен охочий мав змогу одягнути бронежилет і відчути себе в ролі захисника, який стоїть на на сторожі миру, безпеки та свободи України.

     Не тільки десятикласники, а й всі бажаючі виконували в бронежилеті згинання-розгинання рук в упорі лежачи!

     Також ліцеїсти ознайомились із вмістом військової аптечки.

     Урок пройшов пізнавально та цікаво.

10 квітня 2023 року

Холодний смуток душу охопив,

Дощем заплакав… Свічка догорає…

Він не дожив, недокохав, недолюбив,

Та праведна душа Героя не вмирає.

Тече сльоза у неньки на щоках,

Сльоза нещасна, небажана.

Сорочка сина у її руках,

В душі її велика рана.

Ще рік назад ходив в сорочці син,

Радів, співав і веселився.

Тепер не вдіне її більше він,

У Божім Вічнім царстві оселився.

    Жодні слова не можуть виправдати війну, не можуть зменшити горя, яке вона принесла на нашу українську землю.
    Сьогодні минає рік з того часу, як загинув наш випускник, односельчанин, військовий Лановенко Микола Андрійович. Хвилиною мовчання та покладанням квітів восьмикласники вшанували пам‘ять нашого Героя.
     Вічна пам'ять усім захисникам, хто пішов у вічність, хто захистив від російського агресора наші домівки, дав нам можливість жити, творити, бути господарями на своїй землі.

Ми пам’ятаємо і не забуваємо!

Вічна Слава Герою! Герої не вмирають!

7 квітня 2023 року

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається,

Радість б'ється в нім щоднини

Це ж чудово для людини!

Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

Хто здоровий — не сумує,

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.

Бо здоров'я — це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

     День здоров'я другокласники ліцею провели у пошуках найкращих шляхів до зміцнення свого здоров'я. Кожен напередодні виготовив книжечку- пам'ятку "Моє здоров'я" та об'ємну аплікацію "Веселі вітаміни". Переглянули відео про харчування та режим дня, їх вплив на здоров'я школярів.А ще спробували сплести павутинку "Корисні та шкідливі поради", де діти висловлювали міркування щодо здорового способу життя і зміцнення імунітету, а також обговорили вплив шкідливих звичок на організм людини.

7 квітня 2023 року

Здоров'я – це безцінний скарб, найбільша цінність нашого життя.

     Однак саме до нього ми часто ставимося найбільш легковажно.
     Стреси, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя - далеко не весь перелік того,чим людина його губить.
     Традиційно 7 квітня учні 4 класу також не залишилися осторонь і провели цікавий день до Дня здоров'я "Хочеш бути здоровим?Будь!"
Ми за здоровий спосіб життя!
А ви?
     Переглянули вікторину, виконували різні цікаві та креативні завдання, змогли визначити основні фактори,які впливають на здоров'я людини.
    Крім того з'ясували, які умови ж необхідні для формування правильного способу життя.
    На завершення дня провели спортивні змагання, естафети, конкурси.
    День був насичений та цікавий.
    Учні з гарним настроєм та позитивними емоціями повернулися додому.
Дякуємо ЗСУ, що маємо можливість відвідувати школу і проводити цікаві уроки.

3 квітня 2023 року

Проєкт здобувачів освіти
4 класу "Від зернини до рослини"
(Город на підвіконні) .
     Так як і обіцяли, четвертокласники поділилися очікуваними результатами їхнього проєкту.
     Завершальний - 4 тиждень: підвели підсумки, презентували рослини.
     1. Здобувачі освіти отримали знання про те, що рослини -живі, їх поливають,саджають,вирощують.
     2. Діти закріпили уявлення про працю дорослих, навчилися називати правильно і виконувати трудові дії.
     3. В учнів формується інтерес до дослідницької роботи по вирощуванню культурних рослин в кімнатних умовах.
     4. В результаті практичної і дослідницької діяльності учні отримали необхідні умови для зростання рослин.
     5. Проведена робота дозволяє виховувати працелюбність, бережливе ставлення до рослин.
     6. Всі учасники проєкту учні,вчитель, батьки, отримали позитивні емоції від отриманих результатів.
Дякуємо всім, хто спостерігав за нашим городом на підвіконні
"Від насінини до рослини"

Наш фотозвіт
"Ми садівники"

3 квітня 2023 року

      У межах реалізації Всеукраїнського проєкту «Клас безпеки» на базі Краснопільського ліцею, розпочато створення класу безпеки, метою якого є систематична підготовка дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, формування навичок самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій.
      Створення та фунціонування у закладі освіти клас безпеки буде сприяти формуванню в учнів здоров`язбережувальних компетентностей, навичок самозахисту і вмінь швидко діяти в умовах надзвичайних ситуацій.
       До роботи у класі безпеки будуть залучатися педагогічні працівники, фахівці ДСНС України, Національної поліції, медичні працівники, практичні психологи, учасники бойових дій, фахівці з мінної безпеки.
30 березня 2023 року

Було проведено чергове засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів, тема якого: "Досвід упровадження в освітньому процесі технології дистанційного навчання''. Учителі опрацювали цифровий калейдоскоп "Електронні освітні ресурси для НУШ'', поділились досвідом застосування сучасних платформ та інструментів під час дистанційного навчання. Такі методичні посиденьки, де кожен учитель мав можливість розкрити свої педагогічні "секретики", дали можливість удосконалити науково-методичний рівень, професійну майстерність, збагатити власний досвід.

23 березня 2023 року

#ВоднийФотоквест

    Останнє завдання стосувалося водойм свого краю, але оскільки через війну наша шкільна родина поповнилася дітьми з родин переселенців, то й на сьогоднішніх фото присутні водойми всієї України, адже діти активно розповідали саме про ті, біля яких жили раніше. Це і Радонове озеро ( Мигія Миколаївської області), і наші ставки Мартинюків, Гонишків, Кивачівський став, водоспад у Карпатах.

22 березня 2023 року

#ВоднийФотоквест

     Дослідження тривають далі, ліцеїсти впорались із 3 завданням.

     Вода джерело життя на землі ... Ви, напевно, багато разів чули це твердження. Сьогодні поговоримо про те, скільки води в одному з основних представників цього життя — людині.

     Оскільки вода є відмінним розчинником, вона здатна транспортувати безліч речовин.

     В організмі дорослої людини — приблизно 65% води, 70% якої знаходяться всередині клітин, а 30% у позаклітинному просторі. Але наші учні творчо підійшли до виконання завдання і знайшли "воду" не лише в людині!

21 березня 2023 року

#ВоднийФотоквест

Завдання 2. Агрегатні стани води

     Вода є невід'ємною частиною життя людини і всього живого на планеті. Вона оточує нас всюди і є частиною нас самих. Дощ, сніг, роса, туман, хмари, іній - це вода, яка знаходиться в різних агрегатних станах.

   

     У природі відбувається постійний кругообіг води, при якому вона постійно переходить з одного стану в інший.

     Умовно виділяють 3 стани води:

твердий

рідкий

газоподібний

     До твердого стану води відносять лід, сніг, іній. Рідкими є вода, роса, туман, дощ. А газоподібний - це пар. При цьому потрібно зазначити, що хмари не належать до газоподібного стану води, а є результатом конденсації водяної пари.

     Вода унікальна за своїм складом і властивостями, а її здатність змінювати свій агрегатний стан забезпечує життєво важливий гідрологічний цикл планети. У трьох словах круговорот води можна описати як: опади, випаровування, конденсація.

20 березня 2023 року

      У Краснопільському ліцеї проходить цікавий фотоквест присвячений екологічним питанням сьогодення - збереженню та дбайливому виконанню ВОДИ.
      Учні щодня отримують нові запитання квесту та відомості. Дітям дуже подобається така форма роботи, і вже на перше завдання маємо безліч творчих відповідей.
      Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організації із захисту довкілля звертається до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях. У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.
17 березня 2023 року

Досліджумо разом з 4 класом
Проєкт "Город на підвіконні"
"Від зернини до рослини"

"Рости, рости зернятко на радість нам усім!"
Значущість проєкту:
Залучення здобувачів освіти до роботи по вирощуванню рослини.
-Розвивати спостережливість, виховання інтересу до світу рослин.
Проєкт реалізується в три етапи:
-Підготовчий;
-Основний;
-Заключний.
Основні завдання:
Розширити знання учнів про культурні рослини.
Вчити доглядати за рослинами в кімнатних умовах;
Формувати уявлення про необхідність світла, тепла,вологи, ґрунту для росту рослин.
Вчити виконувати індивідуальні та трудові доручення по догляду за рослинами та кімнатними квітами в куточку природи.
Очікувані результати:
Учні отримують знання про те, що рослини - живі, їх саджають, поливають,вирощують.
-Підготувати ґрунт.
-Посадка насіння в землю.
-Ведення спостереження за змінами в проростанні та рості рослини...
Далі буде...
14 березня 2023 року

     14 березня весь світ відзначає неофіційне свято в честь математичної константи - числа π.      Математики всього світу дуже люблять це свято, відмічаючи його різноманітними цікавими математичними заходами . Учні нашого ліцею теж не залишились осторонь. Вчитель математики Уманська Г.М. підготувала багато цікавого матеріалу для учнів. Команди "π знайки" та "π фагорійці", які складалися з учнів 7 класу продемонстрували свої знання та вміння в розгадуванні ребусів, різних термінів та слів, які розпочинаються на π. Учні 11, 10 та 8 класів мали змогу взяти участь у вікторині, а також переглянути науково-популярні відео про число π, і навіть почути як це число звучить в музиці . Учням 6 класу не стала на заваді повітряна тривога, щоб намалювати своє місто π.
     "Предмет математики настільки серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавим" (Блез Паскаль).
10 березня 2023 року

  #МісВесна2023

Дівоча краса - це весна,

Дівоча краса - це натхнення,

Дівоча краса - це ніжність.

     Саме під таким гаслом 10 березня у Краснопільському ліцеї відбувся конкурс краси та грації "Міс Весна - 2023". Конкурсанток було аж 16.

     Учениці з великою відповідальністю готувалися до красивого весняного заходу. У цьому їм допомогли батьки та вчителі.

     Учасниці розповідали про себе, сім'ю, захоплення, мрії, друзів, демонстрували знання, кругозір, ерудицію.Та найяскравішим, найцікавішим став конкурс, де учасниці проявили свої таланти та вміння: танцювали, виконували пісні, демонстрували творчі роботи.

     Захід посприяв вихованню поваги до жінки, розвитку творчих здібностей, почуття прекрасного, подарував усім присутнім гарний, піднесений настрій.

     Ми переконалися, що є у нас справжні красуні, талановиті, розумні, кмітливі, працьовиті.      Сподіваємося, що в майбутньому вони прославлять на весь світ наші національні і культурні традиції, красу української Берегині!

10 березня 2023 року

Вшанування пам'яті Тараса Шевченка.

Тарас Григорович Шевченко. Великий Кобзар. Пророк.
     Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь.
Поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесним і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
     10 березня у Краснопільському ліцеї учні 10 класу, учасники народознавчого гуртка (керівник Микитенко Н.В.) запропонували глядачам літературно-музичну композицію "То була дивовижна зоря..."
     Звучали поетичні рядки та пісні на слова Тараса Шевченка.
     Його славні твори і сьогодні кличуть до боротьби...
     Ми з гордістю можемо сказати:
"Шевченко - наш,
Він - для усіх століть,
Він - як Ісус Христос для України,
Візьміть його вогню,
Хоч крихітку візьміть -
І вас вже не поставлять на коліна!!!"

09 березня 2023 року

Шевченківські дні в 3 класі

     Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко.       Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу.
     Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття! В 3 класі в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи.
     Гортаючи сторінки "Кобзаря", учні декламували поезії, які під час війни звучать по-особливому, створювали ілюстрації до його творів і навіть спробували власноруч намалювати портрет генія.
     Учні виконували завдання шевченкознавчої вікторини, здійснювали заочну мандрівку
"Тарасовими шляхами '', переглянули тематичне відео та взяли участь у вікторині "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!"
     У глибини майбутнього слав Шевченко свій непохитний заповіт:
"Свою Україну любіть,
Любіть її во врем'я люте…''
     Час зараз дійсно лютий. Маленькі школярики палко люблять свою Україну і твердо вірять, що "на оновленій землі врага не буде, супостата...''
09 березня 2023 року

   "Шевченко живе в кожному з нас" - саме під такою назвою сьогодні у Краснопільському ліцеї відбулась виставка малюнків учнів початкової школи. Всі вони вражають своєю кольоровою гамою, щирістю та природністю. Вихованці намалювали ілюстрації до улюблених віршів Кобзаря, що вони вивчали в школі.
     Геній українського народу Тарас Шевченко залишається джерелом натхнення для минулих та майбутніх поколінь. Його творчість сприяла розвитку та встановленню нової української літератури, а його постать об’єднує українців у всьому світі.
09 березня 2023 року

     9 березня відзначається 209-та річниця від Дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка .
     З цієї нагоди учні 4 класу підготували для вас чудові вірші в знак вшанування пам'яті Великого Кобзаря!
https://www.facebook.com/100024754906668/videos/594359985929132/
https://www.facebook.com/100024754906668/videos/1172317653470550/
https://www.facebook.com/100024754906668/videos/948433396602776/
https://www.facebook.com/100024754906668/videos/533661298833928/
https://www.facebook.com/100024754906668/videos/172659748885194/
"Борітеся - поборете!"
09 березня 2023 року

     Другокласники ліцею здійснили віртуальну подорож у часі.Перенеслися у минуле, у часи , коли жив і творив геній, майстер слова і пензля , пророк української нації Тарас Григорович Шевченко. Помандрували його нелегкими дитячими стежками , дізналися більше про життєвий шлях, переглянули галерею його творчих робіт.
     А ще учні вивчили поезії, які їм припали до душі https://www.facebook.com/100023926535976/videos/512514687744056/
https://www.facebook.com/100023926535976/videos/512514687744056/
https://www.facebook.com/100023926535976/videos/5830431687083341/
https://www.facebook.com/100023926535976/videos/500640782284787/
https://www.facebook.com/100023926535976/videos/1297592257485174/
https://www.facebook.com/100023926535976/videos/780435253479565/
08 березня 2023 року

   Дуже швидко пролітають шкільні роки… Так хочеться, щоб у дитячій пам‘яті збереглося якнайбільше приємних моментів. Сьогодні класний керівник Карпенко Л.Я. разом  з хлопцями провели традиційне весняне свято для дівчаток «Хай буде весна». Весело, емоційно, завзято та з гумором учасниці виконували усі завдання. Хлопці ретельно рахували бали, а Тимур дуже вдало продемонстрував вправу з обручем.
Переможницею наших змагань стала Щокіна Марія. Усі учасниці отримали дипломи.
Привіт, Весна! Влаштовуйся зручніше,
Ми всі тебе чекаємо давно!
З тобою на душі стає тепліше,
А що там за прогнозом – все одно…
Весною навстіж вікна відчиняєш,
І квіти ставиш в вазу на столі.
І тихо, несміливо так чекаєш,
Що жити стане краще на Землі!
Заходь, Весна, розсип пелюстки квітів,
І спів пташиний швидше увімкни!
Бо в кожному куточку, всюди в світі
Чекають з нетерпінням всі Весни!
© Вікторія Чорній

08 березня 2023 року

     Коли на календарі весна, уже трішки легше . Бо весна – це як нове народження. Весна – це нова сила, друге дихання, надія. І підсвідомо ми знаємо: прийде тепло – настрій буде більш оптимістичним.
     Хай цьогорічна весна дасть так багато приводів для радості, як багато приводів для суму давав весь той важкий рік.
     Радійте цій весні! Живіть з вірою в нашу перемогу!
     З весняним святом вас!
     Прийміть в дарунок від третьокласників пісню!
https://www.facebook.com/100024779313011/videos/106759935679691/
08 березня 2023 року

   Учні 4 класу щиро вітають усіх зі святом Весни!
   Бажаємо яскравих емоцій, щасливих миттєвостей, сонячного настрою, щирих посмішок і якнайшвидшої Перемоги!
https://www.facebook.com/100017105477811/videos/603787494937381/
https://www.facebook.com/100017105477811/videos/173382185475907/
06 березня 2023 року

     Новий робочий тиждень у Краснопільському ліцеї розпочався з традиційної лінійки, де підвели підсумки минулого предметного тижня з географії, діти отримали грамоти та смаколики.
     А також відзначилися і наші початківці, учні 3 та 4 класів, які ще восени взяли участь у Міжнародному освітньому конкурсі "Олімпіс 2022 - осіння сесія" з таких предметів як українська мова, математика, природознавство, інформатика.
     Учні - Бичок Денис, Вергелес Руслан, Коломієць Богдана (4 клас); Коваль Дар'я, Приступа Євген, Романенко Аріна, Федорук Михайло, Коновал Єлизавета (3 клас) отримали пам'ятні відзнаки- грамоти за участь у цьому конкурсі. Незважаючи на осінні перепади з електроенергією та часову обмеженість при виконанні завдань, діти зуміли здобути призові місця.
      Це ще раз доводить, що українці непереборні! Разом йдемо до перемоги!
03 березня 2023 року

#ПревентивнеВиховання
     Краснопільський ліцей відвідав поліцейський офіцер громади Філь Роман Анатолійович з метою попередження діяльності у субкультурі ПВК "Редан". Він провів профілактичну бесіду із підлітками роз’яснивши, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність (з 14 років).
     Національна поліція вже запобігла організації масових бійок у кількох великих містах, однак основна підривна діяльність здійснюється через соцмережі. Тому кіберполіція уже виявила та заблокувала 18 каналів, які причетні до цієї організації.
03 березня 2023 року

А нам повітряна тривога не страшна!

Пізнаємо, розвиваємось, розважаємось!

Всерівно переможемо!

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Шановні батьки!

      Дуже тривожна звістка! Останніми днями у батьківських вайбер-чатах та соцмережах активно поширюють попередження про те, що в Україну проникає агресивний російський рух «ПВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок.
      За цей період такі наміри були зафіксовані у Вінниці, Харкові, Франківську, Києві, Полтаві, Львові, Луцьку, Житомирі.
На жаль, це не фейк.
     Cуть флешмобу зводиться до того, щоб влаштувати бійку в громадських місцях з іншими підлітками. Редан — це субкультура, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності на росії. «ПВК» створили під упливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання з аналогічною назвою — «Редан».Угрупування складається з любителів аніме. Звідси їх символ — павук із цифрою 4. Представники молодіжного руху ПВК «Редан» відрізняються певними зовнішніми рисами: довге волосся, темний масивний одяг та зображення павука із цифрою 4. Також вони називають себе неформалами.
     Пам'ятаєте, вже було вдосталь «Синіх китів» та різних груп смерті.
    Що робити батькам?
     Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.
За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити таке: спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її; якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка; опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині; щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася; ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані; покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час; зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю; коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами.       Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.
      «Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється», — наголошують ювенальні прокурори.
      Шановні батьки! Ми звертаємося до вас! Будьте уважні! Підтримуйте з дітьми постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх цілей. Треба пояснювати дітям, що це - чергова воєнна операція ворога. І що боротися наразі вашому підлітку з явним ворогом, а не " уявним ультрас". Не бійтеся почати розмову з ними першими. Запропонуйте їм знайти інформацію про цю субкультуру, проаналізувати та критично осмислити. А ще відповісти на просте запитання: кому зараз вигідно, аби силовики переключили увагу і були зайняті відстеженням таких зборів підлітків? Кому вигідно, аби українські молоді люди знищували один одного? Кінець кінців " бути крутим" зараз способів багато. Є волонтерство, є можливість підтримувати реальних воїнів - наших незламних захисників. Іноді дитині потрібна ваша віра в неї та підтримка і скерування підліткової енергії у потрібному руслі.

Тільки разом ми зможемо це зупинити! Тільки разом ми переможемо!

28 лютого 2023 року

   #СпортДляВсіх
         Сьогодні у стінах Краснопільського ліцею проведено спортивне "свято" для учнів 5-6 та 7-8 класів з численними конкурсами та естафетами, організатором якого є Обласний центр фізичного здоров'я населення.
Увага! Увага! Увага!

   Увага !

Ювенальні поліцейські звертаються до учнівської молоді, педагогічних та батьківських колективів з проходженням наголосити дітям:
- ні в якому разі не приєднуватись до різних груп в соцмережах;
- не відвідувати місця скупчення молоді;
- не приймати участь в неформальних угрупуваннях;
- не вступати в конфліктні ситуації;
- пояснити що воєнний стан, можуть бути в групах представники рф, які провокують дітей до негативних вчинків;
- за всі діяння є відповідальність.
27 лютого 2023 року

   Вчитель української мови та літератури Карпенко Л.Я. разом та одинадцятикласники із задоволенням поринули у світ літератури. Дякують усім групам за цікавий матеріал, творчість, креативність. Їм сподобалось!
https://www.facebook.com/groups/494650234057836/permalink/2104914523031391/
21 лютого 2023 року

   Міжнародний день рідної мови в 3 класі

Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова.

21 лютого 2023 року

День рідної мови в 4 класі!

"Моє серце б'ється українською!"

Ми подолаєм тебе, враже, рідним словом,

Бо солов'їна наша-вічна і свята,

З її коріння, хоч і нищиш мову,

Все українство світле пророста!

Разом до перемоги!

21 лютого 2023 року

 Ми подолаєм тебе, враже, рідним словом-

Цей меч кували Стус, Франко і Леся…

Плекали корифеї унікальну мову,

Бо наше слово українським зветься!

     21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.
     Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури.
     В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу.

     Учні нашого ліцею долучилися до проведення літературно- музичної композиції «Я подолаю тебе, враже, рідним словом…»

21 лютого 2023 року

     Сьогодні у Краснопільському ліцеї відбувся цікавий захід, який провів Центр неформальної позашкільної освіти "Майбутнє Нації" - урок доброти "Фантастичний світ екзотичних тварин"
     Зміст уроку інтегрований, поєднує пропедевтику природознавства, біології, зоології, географії.
     Кожен розділ програми передбачав проведення дослідницького практикуму, де діти матимуть змогу ближче ознайомитися з об'єктами природи - розглянути та сфотографувати тварин, а також доторкнутися до деяких видів звіряток, лікарі вважають, що спілкування з тваринами допомагає стабілізувати психоемоційний стан дитини, зняти психологічне напруження, дітки заспокоюються.
     Контактні зоопарки часто використовують з метою психологічної реабілітації для діток, що потрапили в екстремальні умови: пережили землетруси, урагани, аварії чи інший сильний стрес.
     До програми залучено 15 видів тварин. Всі вони мають ветеринарні паспорти і ветеринарне свідоцтво що свідчить про те, що тварини здорові.

     Окремо хочемо зазначити, що засновник і керівник даного проекту - Олександр Миколайович, з лютого місяця цього року (вже в восьме, враховуючи його службу з 2014 по 2018 роки включно) знаходиться разом зі своєю групою ЗСУ на передовій, виконуючи бойові завдання на Сході нашої країни! Тому значна частина коштів від вартості вхідних квитків буде перерахована на їх потреби!

20 лютого 2023 року

#ДеньПамятіГероївНебесноїСотні

     З пісні "Плине кача..." розпочалася сьогоднішня лінійка- реквієм Героям Небесної сотні. Ініціаторами дійства стали наші 11-класники з класним керівником Дрозденко Н.М.

     Учні пригадали нам, що 20 лютого 2014 року стало найчорнішим днем в історії незалежної Української держави: цього дня у центрі столиці загинули десятки українців, які протестували проти режиму тодішнього президента.

     Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, релігійними й навіть політичними переконаннями. Найстаршому — Іванові Наконечному — тоді виповнилося 82 роки, а наймолодшому — Назарові Войтовичу — лише 17.

      Замість сотень на Майдан вийшли тисячі, а згодом і десятки, сотні тисяч людей…

      Усіх їх об’єднала мрія жити у демократичній європейській країні, бути господарями на Богом даній землі.

     Хвилиною мовчання у нашому ліцеї вшановано невмирущу пам'ять про загиблих воїнів Небесного війська. Вони згасли як зорі....

13.02-17.02 2023 року

  "English, I love you!"- саме під таким гаслом пройшов тиждень англійської мови в нашій школі.
Тиждень розпочався з лінійки, на якій учні розповідали"Why I love English".
З учнями 3,4 класів були проведені змагання "English is fun!", на яких учні брали участь в цікавих конкурсах та іграх.
Учні, які брали участь в олімпіаді "Olimpic", показали чудові результати. Коломієць Богдана(4 клас), Коваль Даша(3 клас), Приступа Євгеній(3 клас), Романенко Аріна(3 клас) отримали дипломи I ступеня. Бичок Денис (4 клас), Вергелес Руслан (4 клас) отримали дипломи II ступеня.
Між учнями 5,6 класів були проведені змагання "Who knows English better?"
З учнями 7 класу було проведено захід "My native land is Ukraine". Учні 8 класу брали участь в заході "St Valentines Day ".
Учні 10 класу змагалися "Who is the cleverest?"
Активну участь брали учні в розгадуванні кросвордів.
Заходи, які організували та провели учителі англійської мови Гереженко О. М. та Іванченко Н. Л., дали можливість учням поринути в чарівний світ англійської мови та збагатити свої знання.
06.02-10.02 2023 року

     Кожен навчальний предмет має величезний потенціал і здатен вплинути на формування успішної особистості. Серед них – інформатика, що має у своєму арсеналі потужний засіб — нові інформаційні технології. Вони відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають цілком нові можливості для творчості.
     Тиждень інформатики в Краснопільському ліцеї проходив з 06 по 10 лютого 2023 року згідно затвердженого плану.
     Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
     Заходи були спрямовані на:
-розвиток творчої фантазії;
-логічного мислення;
-вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;
-підвищення інтерес до вивчення інформатики;
-розвиток пізнавальної та творчої діяльностей;
-формування обов'язковості, відповідальності, креативності.
     Увесь тиждень ліцеїсти проходили різноманітні ігри, турніри, веб-квести та QR-квести, учні 1-4 класів приймали участь у виставці малюнків на тему «Безпечний інтернет», учні 5-11 класів виготовляли інформаційну стін-газету на тему «Безпека дитини у Інтернет просторі».
     А також протязі тижня учні мали змогу, на перервах, розгадувати різноманітні та цікаві кросворди, головоломки, завдання на кмітливість та ребуси з інформатики.
     В п’ятницю, тобто наприкінці тижня інформатики, підводилися підсумки. Було створено грамоти та подяки для всіх класів та для окремих найактивніших учнів, що дуже полюбляють інформатику. Вже у понеділок всі учасники отримають свої нагороди.
     Тиждень пройшов захоплююче, на одному диханні, цьому допомогла командна і злагоджена робота вчителів та учнів.
06 лютого 2023 року

  #ЛікарібезкордонівDoctorsWithoutBordersMSF
     Міжнародна медична гуманітарна організація “Лікарі без кордонів” уже не вперше працюють у нашій громаді. Сьогодні їхня допомога була психологічного спрямування. Вони попрацювали із учнями нашого ліцею, з дітьми з категорії внутрішньо переміщених осіб.
     Темою їх тренінгу наразі було "Подолання стресу." Діти отримали практичні поради щодо подолання тривоги у разі надзвичайних подій.
     “Лікарі без кордонів” забезпечують безкоштовні та конфіденційні психологічні консультації. Саме про це вони інформують у своїх буклетах з контактними даними.
      “У ситуації, що склалася, люди можуть відчувати стрес, почуватися наляканими, погано спати чи їсти, а також відчувати біль у тілі. Підтримувати емоційне благополуччя в цей період є настільки ж важливо, як і підтримувати фізичне здоров’я”, – наголосили в організації.
         Наприкінці зустрічі учні отримали приємні подарунки: шкільна канцелярія, розмальовки "антистрес", інформаційну теку.
06 лютого 2023 року

   Ранкова , вже така звична на початку тижня, лінійка у Краснопільському ліцеї розпочалася із нагородження медалями директором учнів, що на минулому тижні найкраще впоралися із опануванням техніки збору та розбору автомату (Рибін Олександр, Вдовиченко Олександр, Мартинюк Дмитро, Райтуз Олександр, Райтуз Максим, Янковенко Микола) . Серед хлопців різної вікової категорії, є і одна першокласниця - Домбіцька Анастасія, що теж отримала нагороду за найкраще вокальне виконання на конкурсі патріотичної пісні у ліцеї.
Вітаємо їх та бажаємо подальших успіхів!
03 лютого 2023 року

     Вже майже рік триває боротьба за територіальну цілісність нашої країни.
Разом з тим триває і навчальний процес. Допоки немає сигналу «Повітряна тривога», діти спокійно навчаються в класах та жваво тягнуть руки угору. Більшість навчальних занять ми маємо змогу провести у теплих та затишних навчальних кабінетах, але в умовах повітряних тривог вчителі змушені переривати уроки та спускатися з дітьми в укриття.
      За словами директора Краснопільського ліцею О.С.Чайнюка: « Учні в укриттях повинні не просто сидіти, а й мати змогу продовжувати освітній процес».
     У нашому укритті всі учні мають свої розподілені та укомплектовані місця для роботи, є достатньо місця для того, щоби продовжувати повноцінний освітній процес.
     В учнів старших класів в укритті проходять заняття з предмету «Захист України», хлопці справно вчаться збирати автомат.
27 січня 2023 року

День Героїв Крут

     29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

      27 січня у Краснопільському ліцеї проведено конкурс патріотичної пісні на знак вшанування цих подій. Усі класні колективи взяли участь та показали усю різноманітність патріотичної мелодії. Розпочали з 9 класу, які провели нам екскурс у те далеке минуле - Крути – місце катувань і розстрілу 27 полонених студентів, які, заблукали в темряві й повернулися до станції Крути, що на той час уже була зайнята більшовиками.

     Нині на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.

     Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному, освітянському.

20 січня 2023 року

З Днем Соборності, зі святом!

Усіх хочем привітати,

Й побажати дуже щиро

Перемоги всім нам й Миру!

Ми разом про спокій мрієм,

В Україну разом вірим,

Кожен українець знає -

Буде щастя в нашім краї!


     І хоч наше свято пройшло під звуки сирени в укритті, та все ж таки ми знаємо, що Українці - нескорені, незламні і непереборні!
     Завжди пам'ятамо минуле! Минуле вчить сьогодні не повторювати помилок у майбутньому!

Слава Україні! Героям слава!

10 січня 2023 року
     Канікулярний період для педагогічних працівників у Краснопільському ліцеї проходить у плідній праці. Вчителі щодня працюють над документацією, календарним плануванням для 2 семестру, поновлюють методичну базу кабінетах.
       Наш дружній колектив зібрався у кабінеті інформатики для опрацювання та покращення навичок роботи на платформі для дистанційного навчання Google Classroom.
23 грудня 2022 року

  НОВИЙ РІК ПРИЙШОВ ДО ШКОЛИ

Вже рік Новий підходить до порогу,

Несе гостинці й радощі - для всіх,

І кличе за собою у дорогу,

Дарує казку, щастя, пісню й сміх.

   Новий рік – найулюбленіше свято всіх дітей. Воно завжди асоціюється з ялинкою, подарунками, смаколиками, святковим настроєм і, звичайно, з новорічними героями.
   Прийшло це радісне свято і до учнів Краснопільського ліцею. На нього з нетерпінням чекали всі: і малеча, і старшокласники, і навіть, вчителі. Чекали і дочекались!
   Новий рік – це свято, коли кожну хвилину трапляються чудеса. І дуже важливо зберегти в дитячих серцях віру в прекрасне, віру в чудеса.
   До всіх ліцеїстів завітали гості: святий Миколай зі свою помічницею, маленький Новий рік, від якого всі ми чекаємо велику українську перемогу. Отримали солодощі, а тому із чудовим настроєм пішли на зимові канікули.
https://www.facebook.com/100017154047814/videos/717371862935703/

З Новим Роком!

Пухнастого Вам настрою та гарного року без чорно-помаранчевих смужок!

Зі святом!

19 грудня 2022 року
      19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. У день Святого Миколая всі ми перетворюємося на дітей, які цього дня із самого ранку починають шукати подарунки у себе під подушкою. Це свято в Україні люблять і дорослі, і діти.
     Багато хто думає, що Святого Миколая навмисне асоціюють з подарунками, щоб створити додаткову радість дітям. А насправді легенди стверджують, що він дійсно уславився тим, що допомагав нужденним. Ще й робив це потай.
      У Краснопільському ліцеї підведено підсумки челенджу "добрих справ" початкових класів до Дня Святого Миколая. Старшокласники підволи підсумки

      Усі ліцеїсти отримали солодкі подарунки, спонсором яких став народний депутат Микола Кучер.

07 грудня 2022 року
  8 клас разом із класним керівником Карпенко Л.Я. взяли участь у флешмобі «Хустку одягаю- перемогу закликаю».

Подаруй мені, мамо , хустину

Із червоним, як мак бережком

Запишаюся в ній, як дитина,

Як калина під білим сніжком.

Та хустина мені нагадає,

Як і ти молодою була.

І від років вона не линяє,

Тільки юність твою узяла.

Посивіло волосся в матусі,

І у зморшках вже стало чоло,

А от хустка лишилася й досі,

І на ній все цвіте, що було.

Квіточки про любов пам’ятають,

Як купив ту хустину татусь

І як маму любив, вони знають…

Та заплакана мама чомусь.

Не цурайтесь хустинок, дівчата.

Що ж ви носите тільки шапки?

На хустки Україна багата,

І цвітуть ще на них бережки.

16 грудня 2022 року

     «Разом нас багато, нас не подолати».

     Українці завжди були гостинними, щедрими, щирими та надійними. Навіть в екстремальних умовах руки ніхто не опускав. А тому снідали сьогодні не так, як завжди.          Особливі слова вдячності нашим кухарям та помічникам.

     Слава Україні! Смерть ворогам!

12.12 - 17.12 2022 року

#ДеньСвятогоМиколая

     Вже зовсім скоро Святий Миколай прийде до усіх слухняних дітей! А ми, тим часом, розпочинаємо фотоквест у молодшій ланці Краснопільського ліцею від Святого Миколая "Челендж добрих справ".

     Нарешті у повітрі запахло мандаринами та крижаною свіжістю. А це означає, що наближається свято Миколая.

     Бісеня цього року викрав мішечок доброти! Проте саме діти можуть його повернути.

Достатньо лише взяти у фото челенджі добрих справ.

     Челендж складається з завдань - добрих справ, які мають виконуватися кожен день протягом тижня!

1 день - 1 добра справа - 1 фотографія

    19 грудня з мішечком добрих справ Миколай відмітить усіх старанних діточок і вони отримають подарунок!

13 грудня 2022 року
     -Калита, Калита! Із чого ти вилита?
     -Ой, я з жита сповита, ой, я сонцем налита
     Для красного цвіту, по білому світу!
     Одним із найважливіших завдань є виховання в дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу.
     Плекаючи українські традиції, вшановуючи давні народні обряди та звичаї, учні 8 класу організували і провели веселу розвагу. Особливо сподобалось «Кусання калити» верхи на коні.      Сміх, жарти, веселий настрій додали усім учасникам запалу енергії, позитивних емоцій та неповторних вражень.
     Найбільший дарунок для нас, дорослих, бачити усміхнені, щасливі та безтурботні обличчя дітей. Тому так важливо подарувати радість, створити веселий настрій, організувати незабутнє свято для кожної дитини.
10 грудня 2022 року
      Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Тому для забезпечення благополуччя і збудування щасливого майбутнього, кожна дитина повинна знати, що всі люди рівні та мають однакові права.
      Саме з метою розвитку інтересу дітей до правових знань у 7 класі класний керівник Іванченко Н.Л. провела виховну годину "Права людини", де учні дізналися про їхні права та свободи, визначені загальною Декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини.
      Щоб правильно навчити дітей реалізовувати свої права в суспільстві, вони пограли "Юридичний футбол ". Серед двох команд, Феміди і Правосуддя, перемогла нічия (4:4).
      Головний висновок, який зробили діти, - це те, що правові знання потрібні всім і завдання кожного – дотримуватися своїх прав та обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.
      Такі заходи необхідні, адже кожна людина має знати про власні права та обов’язки, а в разі порушення прав не залишатись наодинці зі своїми проблемами.
06 грудня 2022 року

#ЗбройніСилиУкраїниГордістьНашоїКраїни #КароокеНаМайдані

     У Краснопільському ліцеї проведено благодійний захід у підтримку Збройних сил України. У часи, коли вирішується доля країни, кожен громадянин може зробити свій внесок в боротьбу за мир. Найпростіший спосіб - підтримати українську армію.
      Урочистою вервечкою, одне за одним - 5 грудня, 6 грудня та 12 грудня - Україна відзначає День волонтера, День Збройних сил України та День благодійності. І в такому поєднанні вбачається глибокий сенс.
      Це свята відданості, мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто усіх тих якостей, що асоціюються в нас зі справжніми патріотами своєї землі.
      Наш захід сьогодні був присвячений співу. У першому турі, "Співають всі", де наші учні виконали хором всім відому "Червону калину", незалежним експертом із Краснопільського БК - Оленою Іванівною, було відібрано 6 вокалістів: Домбіцьку Анастасію, Поліщук Маргариту, Христюк Евеліну, Рибіна Олександра, Левадську Адріану, Довженко Катерину.
     Другий тур "Пісня на вибір", ще раз перевірив вокальні дані наших учасників. Під найгучніші оплески до Супер-фіналу вийшло троє.
      Третій тур передбачав спів зі збором коштів у капелюхи.
1831грн зібрала Довженко Катерина,  1375 грн - Левадська Анастасія, 1150 грн - Рибін Олександр. Учасники отримали традиційні для Карооке солодкі "яйця" та "курку".
      Усі зібрані кошти були передані на добру справу для ЗСУ.
      Випускник нашої школи, Сергій Гедзь, нещодавно з своїми військовими побратимами оголосив збір на квадракоптер для розвідки.  Гроші, що були зібрані в капелюхи та кошти, що долучені зі збору працівниками Краснопільського ліцею передані на картковий рахунок Сергію Гедзу.  У сумі це 8500 грн.
Дякуємо усім, хто долучився до цієї доброї справи!

Українці, встаньмо в допомогу!

Допомоги крила подамо!

І наблизимо ми швидше перемогу,

Згинути країні не дамо!

30 листопада 2022 року

#ЄдинийДеньПожежноїБезпеки101

     З 21.11.2022 по 26.11.2022 в Краснопільському ліцеї проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
     30 листопада - Єдиний День пожежної безпеки. З метою формування практичних умінь та навичок учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації, учителем основ здоров'я та ЗДВР Балинською О.А. спільно з учнями 5 та 6 класу була проведена екскурсія до Безпекового центру Краснопільської сільської ради.
     Дітям нагадали про основні правила протипожежної безпеки.
     Кожна дитина повинна знати номер телефону, за яким необхідно дзвонити під час пожежі.         Діти зобов`язані знати, що при загорянні приміщення його необхідно відразу ж покинути.        При цьому двері за собою треба закрити, щоб не дати вогню розповсюджуватися.
    Правила протипожежної безпеки забороняють ховатися від стихії в шафах, коморах. Якщо немає можливості покинути приміщення, то необхідно відкрити вікно і покликати на допомогу.
     Що потрібно робити дітям у випадку пожежі:
1.Повідомити про займання будь-яких дорослих — сусідів, перехожих і так далі
2. Телефонуючи за номером 101, вказати точну адресу свого місцеперебування та іншу важливу інформацію
3.Зачинити вікна та двері, щоб полум’я не поширювалося
4. Одягнути на голову вологу тканину, облитися водою.
5. За можливістю вийти з приміщення
Пересуватися поповзом.
6. Переходячи особливо задимлені ділянки, затамувати подих.
29 листопада 2022 року
     У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", що триває з 25 листопада по 10 грудня, Краснопільський ліцей відвідали поліцейський офіцер громади Філь Р.А та інспектор ювенальної превенції Гайсинського відділу поліції Наталія Гудима.
     Профілактичну бесіду проведено із середньою та старшою ланкою учнів ліцею.
     Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
     Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
28 листопада 2022 року
#flowers4school
     Ми дуже раді, що наш ліцей кілька днів тому отримав справжній  «квітковий рай» 500 цибулин квітів тюльпанів у свою школу безкоштовно від Flowers4School .

     Flowers4school - це всеукраїнський благодійний освітній проєкт, спрямований на озеленення Українських шкіл від квіткових виробників Нідерландів та України

     Головна місія проекту - це познайомити дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи.
     Нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво - це весела справа, що розвиває в них любов до землі.
     Висадка цибулин від Flowers4School - це справжнє свято, у якому діти зможуть висаджувати квіти у шкільному саду або клумбі.
     Навесні вони зможуть на власні очі побачити, як паростки з’являються з квіткових цибулин і дають дивовижно гарні квіти. Вони побачать, яку красу вони змогли виростити власними руками і будуть в захваті.
     Ми висадили свою клумбу у вигляді Сонця, адже сьогодні нам так не вистачає "світла" у прямому й переносному значенні.
     Символічно вдячні нашим енергетикам, що так наполегливо відновлюють нині енергію та світло у нашій Україні.
     Працювали тут учні 11 - випускного класу, а поряд була і їхня перша вчителька Гулько Надія Сергіївна. Випускники хочуть залишити на згадку школі свої "промінчики".
Відновлюємо красу України разом!
26 листопада 2022 року

Вшанування пам'яті жертв Голодомору

         90 років тому попередники путінського режиму, приспішники Сталіна вчинили в Україні Голодомор, загубивши мільйони життів українців. Нині рашисти переслідують ту саму мету – геноцид Українського народу. За дев’ять місяців повномаштабної війни ми побачили: країна-агресор хоче знищити нашу ідентичність, культуру та мову. Щоб запобігти повторенню таких трагедій і злочинів минулого, маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою, та боротися проти тих, хто продовжує злочини проти людства.

Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 26 листопада. У цей день о 16:00 всіх запрошують долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання. А також долучитися до традиційної акції «Запали свічку» і засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.

25 листопада 2022 року

   #ДеньБезРюкзака

     Рюкзак (наплічник) — спеціальна сумка для тривалого перенесення на спині важких багажів, продуктів, речей. Слово «рюкзак» походить від нім. Rucksack, утвореного від Rücken («спина») та Sack («мішок, сумка»). Слово «наплічник», поширене на заході України .
      Щоб урізноманітнити шкільне життя учнями Краснопільського ліцею було проведено День без рюкзака.
      Діти проявили свою оригінальність у виборі "рюкзакозамінників": шопери, кошики, торбинки, сітки, валізи на колесах, паперові коробки, папки.
      Як не крути, але, без всім звичного рюкзака, носити шкільне приладдя не так уже й зручно.        Такого висновку дійшли наші учні.

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/2409684612515544/

21 листопада 2022 року
      21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, заснований на честь початку двох революції – Помаранчевої в 2004 і Євромайдану в 2013. Це свято відзначається щорічно і було започатковано указом президента України в 2014 році.
      Відзначення Дня Гідності та Свободи, 9-ї річниці Революції Гідності відбудеться, на жаль, в умовах війни… Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни… Цьогорічне відзначення відбувається в умовах масштабної агресії, враховуючи нові реалії, повітряні тривоги та те, що значна частина учасників Революції сьогодні перебуває на фронті…

Гаслом 21 листопада цього року буде: "Вистояли на Майдані – переможемо у війні".


https://www.facebook.com/100017154047814/videos/1210113059541341/

19 листопада 2022 року
     Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в третю неділю листопада.
     Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. А в нинішній час , під час воєнних дій на території України, особливо важливою є ця сфера діяльності. Адже як важко зібрати вирощене, коли над головами літають ракети; забезпечити продукцією ті райони, де не вдалося змолотити посіяне.
     У це професійне свято учні Краснопільського ліцею привітали аграріїв Гайсинського філії ПрАТ "Зернопродукт МХП", зокрема їх очільника С.П. Цимбалюка. Також теплі слова привітань линули на адресу всіх, хто так чи інакше пов’язує свою трудову діяльність з обробкою нашої землі, обліком, збиранням, переробкою та заготовленям її плодів, здійснюючи цю важливу для всіх нас роботу!
     Низький Вам уклін!

З Днем працівників сільського господарства!

14.11-18.11 2022 року
     З 14 по 18 листопада у Краснопільському ліцеї проводився Кольоровий тиждень толерантності.
     Кожен день мав свій колір і свій девіз, якого потрібно дотримуватися.
     Понеділок - зелений, девіз - толерантне ставлення до природи.
     Кольоровий тиждень толерантності тривав навіть і під час дистанційного навчання.
     День другий - червоний - він яскравий і святковий.Червоний вівторок проявив нашу любов до життя, сердечну теплоту до тих, хто нас оточує, і бажання творити добро.
     Середа -жовта. Жовтий колір - це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію.
     Четвер - синій колір. Частину цього навчального дня провели в укритті, та це не завадило ліцеїстам продовжити Кольоровий тиждень толерантності. Навіть дощ надворі теж підлаштувався під «синій день» толерантності.
     За допомогою синього кольору можна зняти стрес, розслабитися, відпочити, прискорити процес засипання. Також синій колір допомагає концентрувати увагу, покращує працездатність мозку і пам 'ять.
     Девіз п'ятого фіолетового дня: «Настрій гарний, веселковий. Фіолетовий – чудовий».
     Фіолетовий колір - це колір ночі, заспокоює він очі. Він уяву оживляє, собою суміш кольорів являє. Цей колір символізує творчість, активність, креатив.
     Результатом «Кольорового тижня толерантності» стали гарний настрій, дружні діти. Життя неповторне, тому потрібно цінувати кожен день. І хай у кожного воно буде веселкове, барвисте, світле і чисте.
14 листопада 2022 року
     "Природа-наш спільний дім, ми прибираємо, щоб було чисто в нім".
     Сьогодні у нашому ліцеї було проведено акцію по прибиранню шкільної території, до якої долучилися усі класи та весь трудовий колектив ліцею. День суботника видався гарним.       Осінній вітер і тепло сприяли загальному настрою учасників суботника. Було прибрано опале листя та сміття, висаджені осінні види квітів. Обсяг роботи був дуже великий, але всі працювали дружно та злагоджено.
     Осіннє завдання виконали успішно! Дякуємо всім за працю!
09 листопада 2022 року
      «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
      У Краснопільському ліцеї відбулася загальношкільна лінійка присвячена Дню української мови та писемності . Учні 10 та 4 класів у своєму виступі продемонстрували усю красу поетичного слова нашої солов'їної.  
      У шкільній бібліотеці було організовано виставку літератури до цієї дати. Класні керівники провели цікаві виховні заходи, години спілкування, інтелектуальні конкурси, а також всі учні долучились до написання радіодиктанту національної єдності.
      Учні Краснопілського ліцею з нагоди Дня української писемності та мови долучилися до челенджу «Мова-генетичний код нації, що поєднує минуле з сучасним та програмує майбутнє цілого народу». Діти публікували свої фото, малюнки, відео про рідну мову, розмістивши їх у фейсбук під хештегом
#Мова_єднає_минуле_з_сучасним_та_програмує_майбутнє
      Тож, нехай зерна любові до рідної мови проростуть у серці кожної людини і
заколосяться плідною нивою. Бо Слово живе, воно зародилося з Любові, воно
сильне, бо зросло на Вірі, Слово віще, бо несе під серцем Надію, як дитя. Слово
чесне, бо освячене Правдою. Слово заповітне, бо покликане здобути Волю..
28 жовтня 2022 року
     Щороку, 28 жовтня, ми відзначаємо звільнення України від нацистських окупантів та віддаємо шану українцям, які боролись і перемогли нацизм у роки Другої світової війни.
Дякуємо тим, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та допомагав піднімати Україну з руїн. Згадуємо всіх, чиє життя забрала та страшна війна, яка тривала довгих 22 місяці. І саме переможна битва за Україну стала вирішальною у розгромі військ гітлерівської Німеччини і її союзників.
       Ця жахлива сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу.
Гірко визнавати, але українцям знову довелося стати на захист України, її свободи та територіальної цілісності від посягань сусідньої держави.
      Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів, а тому сьогодні ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших героїв і твердо віримо у нашу перемогу.
14 жовтня 2022 року