21 листопада 2023 року
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
Цього дня, з інтервалом у десять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Сьогодні у Краснопільському ліцеї на загальношкільній лінійці ми вшановували громадянський подвиг, патріотизм та мужність людей, які виступили тоді на захист демократичних цінностей нашої держави.
Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням, це вже вшанування найкращих, котрі у найважливіший момент нашої історії не злякалися, жертвують собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Наше прагнення жити у своїй вільній, незалежній, неподільній країні сильніше за їх прагнення знищити нас.
Вічна пам'ять полеглим героям!
Слава Україні!

20 листопада 2023 року

20 листопада - Всесвітній День Дитини


Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку — до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.

Лише в XVII-ХVШ ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.

У середньовічній Німеччині слово «дитина» взагалі було синонімом до слова «дурень». Дітям було нелегко - не було законів, які оберігали б їхнє життя.

Довгі роки найрозумніші і найдобріші люди боролися за права дітей самотужки, і нарешті, у 1924 році, вони зібралися у місті Женеві, де прийняли перший документ про потреби дітей - Декларацію прав дитини.

Сьогодні разом з учнями 2 та 5 класу, ми переглянули цікаве відео, пограли в добрі ігри, виконували цікаві завдання та просто дарували один одному компліменти і добрі слова!

17 листопада 2023 року
Хоч і здається,що всі правила вже знають.
Усе одно їх забувають.
З 13-17 листопада Тиждень безпеки дорожнього руху.

Правила дорожнього руху пам'ятай - про безпеку не забувай!

Учні 1 класу згадали ці правила прості...
На зелений колір переходь дорогу,
Хай безпечним буде шлях твій від дому,і від школи.
Ти собі запам'ятай:
У непризначеному місці для переходу-НЕ ПЕРЕБІГАЙ;
Коли до тебе Він зелений підморгне,
Він дасть наказ:"Іди вперед!"
Тоді іди,є вільний шлях.
Якщо Він зчервонівся весь,
Ти маєш стати, зупиниться.
Якщо є жовтий колір світлофора,
Від так готуйся, будь уважним,
І пам'ятай про кольори:
Червоний стій,а жовтий приготуйся, зелений означає можна йти.
ДОТРИМУЙСЯ ПРАВИЛ!
ЗБЕРЕЖИ ЖИТТЯ!
17 листопада 2023 року
Толерантність!!!
Не всім, може бути, знайоме це слово. І, на перший погляд, звучить воно абсолютно незрозуміло. Але сенс, який воно несе, дуже важливий для існування і розвитку людського суспільства.
Толерантність ‒ це готовність прийняти інших такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на засадах згоди й порозуміння.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. Саме про це говорили шестикласники на уроці етики з вчителем Іванченко Н.Л.
Навчаймося не змінювати людей, а сприймати такими, якими вони є. Будьмо толерантними, друзі, шукаймо єдності у різноманітності!

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/698810662216517/

17 листопада 2023 року
Сьогодні ми завершили тиждень із захопливого походу до сільського музею!
П'ятикласники занурились у витоки нашої історії.
Сільський музей - це не просто збірка експонатів, а справжнє вікно в минуле, яке розповідає нам про життя попередніх поколінь.
Під час екскурсії ми доторкнулися до нашої культурної спадщини, де кожен експонат став свідком минулих епох. Ми дослідили, оглянули старовинні артефакти, слухали захопливі розповіді Горбань Надії Кузьмівни і відчули атмосферу минулого.
Це був захоплюючий день, наповнений новими знаннями від вивчення нашої історії. Такі події допомагають нам зберегти та поважати наше минуле...
Бажаємо усім гарного досвіду та неймовірних вражень від вивчення світу навколо!
17 листопада 2023 року
17 листопада в гості до третьокласників завітали здобувачі освіти 9 класу , щоб разом провести урок "Будь помітним на дорозі", мета якого підвищити рівень безпеки дорожнього руху, привернути увагу дітей до проблем травматизму на дорозі , до обов'язкового використання світлоповертальних елементів під час перебування на вулицях і дорогах у темний час доби.
Дев'ятикласники пояснили молодшим учням правила пішохода, розповіли про можливі наслідки нехтування цими правилами.За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей.У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов'язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі.Тому важливо завжди пам'ятати про правила поведінки на дорозі.
Разом переглянули відеоролик "Будь помітним на дорозі" ,закріпили отримані знання, працюючи в парі над розфарбовуванням "Правил дорожнього руху в малюнках".
Зробили висновок, що  разом працювати цікавіше!
14 листопада 2023 року

Недаремно кажуть, що українські дівчата-найгарніші у світі. Про їх чарівність і неповторну вроду, світлий розум легенди, пісні, вірші складають. І про карі очі і чорні брови, довгі пишні дівочі коси…

Власне, про них і буде сьогоднішня розповідь… Дівоча коса - це символ честі, молодості, сили, життєдайності, охайності. Не дивно, що вона ніколи не втрачає своєї популярності. Плетені коси у всі часи – це модно, стильно і захоплююче.

Але, на жаль, життя змінюється. Його швидкі темпи не завжди дозволяють приділяти багато часу на догляд за волоссям. Зараз нечасто можна зустріти дівчину з довгою косою, та коли таку бачимо, то як правило, не оминаємо її захопленим поглядом.

Сьогодні у Краснопільському ліцеї пройшов конкурс на "найдовшу косу".

Серед рекордсменів - Токаренко Тетяна (11 клас) - 80 см, Коломієць Катя (7 клас) - 79 см, Костюк Анастасія ( 11 клас) - 76 см, Коломієць Богдана (5 клас) - 76 см, ЯНа Ткачук (8 клас) - 68 см, Анасасія Кліщ ( 8 клас) - 66 см, Олійник Олександра ( 11клас) -62 см, Зиза Софія (9 клас)- 60 см.

А серед пед.працівників найкращий результат у нашого психолога - Ірини Дмитрівни Білої ( 70 см).

Цей результат ми занесемо у Книгу рекордів нашого ліцею.

13 листопада 2023 року
Поєднуємо профорієнтаційну роботу з інформаційно-профілактичною, адже хочемо, щоб від кожної нашої зустрічі діти отримували нові корисні знання та практичні навички.
Днями поліцейські Гайсинського районного відділу поліції, спільно з фельдшерами медицини невідкладних станів Гайсинського відділу екстреної медичної допомоги завітали до Краснопільського ліцею , де з учнями 9-11 класів провели профілактичну бесіду на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх. Запобігання дитячій злочинності».
Окремим блоком заходу став короткий практичний курс з надання домедичної допомоги постраждалим в умовах воєнного стану за алгоритмом MARCH, з яким ознайомили учнів медики.
Також, правоохоронці довели майбутнім випускникам умови та вимоги щодо вступу у заклади вищої освіти зі специфічними умовами навчання та служби в Національній поліції України.
13 листопада 2023 року
13 листопада - День Доброти. День, коли ми нагадуємо собі та іншим, що добро завжди знаходиться у наших серцях!
Сьогодні учні 5 класу, поділилися частинкою своєї доброти у вигляді маленької цукерочки.

https://www.facebook.com/100017105477811/videos/3542259392654575/

Також зіграли у гру "Добро VS Зло", де учні обговорювали різні ситуації, вчинки і потім вирішували куди їх перемістити,чи у валізку добрих справ і вчинків, чи смітничок злих справ і вчинків. Обговоривши з учнями сьогодення, те як ми відносимось один до одного, до навколишнього світу, ми дійшли до спільного висновку, що маленькі добрі дії можуть змінити світ.

Тож п'ятикласники закликають усіх вас поширювати любов та добро, і бажають, щоб вони поверталися до вас удвічі.
Давайте разом робити наше оточення щасливішим та добрим місцем для всіх!
09 листопада 2023 року
Ось і закінчились Осінні канікули
Відпочивши та набравшись сил, школярі знову повертаються у Країну Знань! Для здобуття освіти та отримання нової цікавої та корисної інформації.
Для того щоб урізноманітнити навчальний процес, ми, проводимо різноманітні психологічні ігри! Мета нашого завдання полягає в тому, аби навчити дітей бути дружніми, телерантними, активними, веселими, уважними, врівноваженими, зконцентрованими, вміти достойно поводити себе в колективі, вправно розвивати моторику рук, сенсорну пам'ять та просто бути щасливими

Серед учасників сьогодні були наймолодші школярики - учні 1класу на чолі з класним керівником Січкар А.В. Хоч маленькі, але спритненькі!
Дітки охоче та вправно грали в ігри, отримавши гарний настрій та позитивні емоції.

Учні 4класу разом з своїм класним керівником Гулько Н.С. показали свою дружність, вихованість, згуртованість та вміння слухати і виконувати поставлене їм завдання. Цікаво та приємно працювати з дітками , коли тебе розуміють і є віддача!
Серед груп: Яблучко і Хмаринка перемогла - ДРУЖБА

А девізом нашої сьогоднішньої роботи були ці прекрасні слова:
Тримаймось разом ми,
Один за одного завжди.
Бо сила наша, в дружбі і добрі,
Рука в руці і нерозлучні ми!
27 жовтня 2023 року
День писемності та рідної мови в 1 класі .

Мова барвиста, мова
багата,рідна і тепла, як батьківська хата!

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, живуть наші батьки – тут коріння роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, почувши рідне слово. Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
Вкотре всі переконались, що наша мова найпрекрасніша й наймилозвучніша в світі, говорити українською - це престижно і модно!
Спілкуйтеся рідною мовою!
27 жовтня 2023 року
   У День української писемності та мови четвертокласники впевнено сказали:
,,Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка”.
Учні поглибили знання про красу і багатство української мови, взяли участь у конкурсах, виконали пізнавальні вправи. Ігрові цікавинки не залишили байдужими нікого!
Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність. Це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.
Любіть, шануйте і бережіть рідну мову!
27 жовтня 2023 року
   27 жовтня все світове українство відзначатиме День української писемності та мови.
За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!
Напередодні свята лідери учнівського самоврядування Краснопільського ліцею запускають відео-флешмоб "Не знаєш української - біда", як пропаганду вживання української мови в усіх сферах суспільного життя.
Нехай наша лагідна українізація нагадує: музика, фільми, контент, який ви споживаєте щодня, має бути українським. Зараз це надважливо!

https://www.facebook.com/100017154047814/videos/348735110865512/

Щоб далі взяти участь у флешмобі :

Вивчи вірш ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ;
Продекламуй і запиши відео;
Поширюй його у соцмережах із хештешами
#КраснопільськийЛіцей
та #мова_серце_народу .

27 жовтня 2023 року
     День визволення України від нацистських загарбників – день, який відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, як остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
     Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».
     У Краснопільському ліцеї відзначення розпочалося з лінійки-пам'яті "Дорогами визволення України" , проведеної учнями 11 класу.
     Справжніми героями є ті, хто до останнього боронив свій дім і не боявся дати відсіч ворогу й у Другу світову війну, й у сьогоднішній російсько-українській війні. Саме про це йшлося на мітингу біля Меморіалу Слави. Ми пам’ятаємо кожного... Слава героям України!
20 жовтня 2023 року

Міжнародний день кухаря відзначають в усьому світі 20 жовтня.

Ця професія заслуговує на особливу увагу, адже кухарі роблять наше життя простішим і смачнішим.

Учні 1 класу привітали з професійним святом своїх кухарів.

Кухарів зі святом сьогодні вітали,

Смачних делікатесів на кухні бажали,

Нехай життя буде схоже на солодкий десерт,

Хай страви оцінить кулінарний експерт.

Бажаємо вам успіхів й натхнення,

Вдалого кухарям повсякдення.

Нехай кожен рецепт буде вдалим,а кожна страва -дивовижною.

Зі святом!

16 жовтня 2023 року

Сьогодні,16 жовтня, відзначається Всесвітній день хліба.

Як тепло пахне хліб!

Любов'ю трударів,

І радістю земною,

І сонцем,що всміхалося весною,

І щастям наших неповторних діб.

Духмяно пахне хліб.

/Платон Воронько/

Учні 1 класу провели урок "Хліб -усьому голова."
Хліб -це продукт людської праці,це символ добробуту та достатку.
Саме хлібу відведено найголовніше місце на столі і у будні, і у свята.
Учні 1 класу ознайомилися: звідки до нас приходить хліб; з назвами професій людей,які вирощують хліб; грали гру "Що потрібно рослинам?". Ознайомилися та запам'ятали правила поводження з хлібом; розфарбували колоски та хлібобулочні вироби; переглянули презентацію"Від зернини до хлібини".
Учні усвідомили чому "Хліб -усьому голова!"Хліб - усьому голова, так в народі кажуть,

Хліб -це мир, любов, життя,

Хліб -це наша радість.

Як хліб буде, так і буде все!

Бережіть хліб!

10 жовтня 2023 року

Відвідування пожежно-рятувальної частини.

Опалювальний сезон в Україні зазвичай стартує 15 жовтня, однак це залежить від кліматичних умов. В 2023 році осінь тепла, тому є вірогідність того, що цю дату змістять.

З метою формування навичок безпечної життєдіяльності та алгоритмі дій при виникненні пожежі 11 жовтня учні 5 та 8 класів Краснопільського ліцею відвідали Центр Безпеки Краснопільської ОТГ.

Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Представник пожежної частини розповів: як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальник розповідав учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідав на питання, які ставили діти. Під час зустрічі зверталася увага учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, як правильно діяти у разі пожежі.

Чимало вражень отримали діти спробувавши себе за кермом пожежної машини.

Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість та героїчність професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.

Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

10 жовтня 2023 року

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.

Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.

Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

06 жовтня 2023 року
     Сьогодні біля меморіальних дощок на фасаді Краснопільського ліцею було проведено лінійку пам'яті з дня загибелі нашого Захисника - Дерманського Петра Степановича.
     Слово мала класний керівник Воїна - Карпенко Людмила Яківна, що розповіла про дитячі роки Петра Степановича, його юність, вподобання і мужню загибель Героя.
     6 жовтня 2022 року окупант обірвав лінію життя нашого Героя-захисника.
     Світла пам'ять Воїну, який своє життя поклав на вівтар своєї Батьківщини та омріяної Перемоги.
     Нехай героїзм та самопожертва нашого Героя завжди залишаються прикладом для нас у будь-яких випробуваннях, з якими ми можемо зіткнутися.
     Герої не вмирають, вони поповнюють ряди небесного війська та вічно живуть у памʼяті тих, хто їх любив…

Вічна пам’ять Герою!

05 жовтня 2023 року
Національний проєкт з медіаграмотності МКІП «Фільтр» та Суспільне організовують Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, їхніх батьків та вчителів з усієї України!
 Урок транслюватиметься на телеканалі Суспільне Культура та на YouTube-каналі Перший 6 жовтня о 12:00, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі. Якщо Ви хочете розпочати урок пізніше, ви можете відмотати на початок трансляції за посиланням на Youtube. Крім того, за цим лінком буде збережений запис трансляції. О 15:30 його зможуть побачити глядачі місцевих телеканалів Суспільного.
16 лютого 2022 року Фільтр вперше ініціював Всеукраїнський урок з медіаграмотності, до якого долучилася вся країна. Виклики, з якими ми зіштовхнулися вже за лічені дні, показали, що єдність — запорука нашої боротьби. Вміння не вестися на маніпуляції та протидіяти дезінформації допомагають зберегти єдність.
Тож 6 жовтня Фільтр за підтримки партнерів уже вдруге організовує Всеукраїнський урок, присвячений медіаграмотності. Глядачі дізнаються, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції. Також організатори підготували сюрприз для школярів старших класів, про який оголосять під час уроку.
Організовуйте перегляд уроку у своїх школах та долучайтеся до трансляції разом зі своїми близькими. Критичне мислення — це наш щоденний донат у стійке суспільство!

Звертаємо Вашу увагу, що в разі оголошення повітряної тривоги, рекомендуємо перервати перегляд уроку та рекомендувати школярам подивитися його самостійно в записі в Youtube.
Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики та Суспільне Мовлення за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
30 вересня 2023 року
    30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек.
    Цей день — це відмінна нагода відзначити та висловити вдячність тим, хто дарує нам світ книг, знань і фантастичних пригод.
    Наші бібліотекарі завжди готові нам допомогти у пошуках книги, підкажуть цікаві видання, а ще вони навчають, як правильно користуватися бібліотекою.
    Учні 5 класу дякують нашим бібліотекарям за їхню неймовірну працю та вклад у розвиток читання та культури серед нас. Бажаємо їм нових літературних відкриттів і багато радісних сторінок у житті!
29 вересня 2023 року
    День вчителя – свято кожної людини, хто хоч чомусь учився в цьому світі. Бо вчителями і учнями одночасно виступає кожен з нас. Але для працівників школи – це особливий день, бо саме тоді почуєш стільки слів вдячності і подяки, як за всі інші дні взяті разом. Традиційно першої неділі жовтня своє професійне свято відзначають освітяни. От і цього року у нашому ліцеї відбулося свято вшанування вчителя .
    Зранку наші випускники - 11 класники - зустрічали вчителів у вестибюлі школи із гарною фотозоною та цікавими солодкими передбаченнями.
    Начальник відділу освіти, молоді та спорту теж завітала до Краснопільського ліцею з вітальним словом до освітяни та подарунками.
    Також приймали слова вдячності від випускних класів ліцею.
    Учні 11 класу спробували сьогодні себе у ролі вчителів- предметників.
    І якже наостанок без привітань від колег на освітянській ниві - вихованців ДНЗ "Сонечко" та їх вихователів, що потішили нас віршами та танцями.
    Працівники Будинку культури підняли святковий настрій піснями.
    Отже, наше сьогоднішнє свято пройшло весело, яскраво та креативно!
28 вересня 2023 року
  Благодійна ярмарка "Солодкий смак перемоги" на підтримку Збройних Сил України сьогодні відбулася у Краснопільському ліцеї і вкотре підтвердила - перемога в єдності
  Дякуємо всім, хто випікав смаколики, виготовляв вироби, усім хто купував, усім хто долучився до благодійної справи.
  Дякуємо всім захисникам і захисницям за щоденне наближення перемоги! Чекаємо ВАС живими!
  Сьогодні ми зібрали 11 тисяч 400 гривень для наших військових!
  А ще наші учні долучилися і до плетіння сітки «Ми вам сітку, ви нам Перемогу».
   Не було сьогодні школярика, який би не взяв до рук тканину і не протягнув свою «змійку» на сітці. Старшокласники допомогли розплутати вузлики і відновити основу, малеча різала тканину…
  Також учні долучилися збору домашньої консервації для наших захисників!
Разом до Перемоги!
28 вересня 2023 року
     1 жовтня відзначають свято Дня захисників і захисниць України. Раніше ми відзначали цю дату 14 жовтня , але тепер свято змінили.
     Сьогоднішній день ми розпочали із лінійки - мужності, вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.
      Побажали нашим Героям скоріше повернутись додому з Перемогою.
     День захисників та захисниць України ніколи не буде традиційним святом з гуляннями та веселощами. Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня прийнято згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої святової війни, наших предків козаків, які виборювали право на незалежність.
25 вересня 2023 року

   Отож, вибір зроблено!

   Новим ПРЕЗИДЕНТОМ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ у 2023/2024 н.р. стала Мирослава Коломієць!

    Щиро вітаємо Мирославу з отриманням такої важливої посади у школі та бажаємо плідної співпраці з членами Учнівського самоврядування та учнями ліцею заради процвітання школи, молодіжного руху на благо нашої України.

    Коротко нагадаємо програму переможниці:

- організація Днів спорту;

- відновлення українських традицій (Андріївські вечорниці);

- конкурс на найкраще відео про свій клас;

- створення поштової скриньки "скарг та пропозицій" у ліцеї;

- утворення шкільного телебачення;

- конкурс "Наш ліцей має талант"

- заходи для збору донатів для ЗСУ.

    Слід зазначити, що кандидати на посаду президента, що вибороли друге місце - автоматично стають заступниками голови УС.

    Команда лідерів вже сформована! Бажаємо успіхів!

25.09.-29.09.2023 року

    Із 25 до 29 вересня девʼятикласники нашого ліцею вирішили провести «Кольоровий тиждень вдячності ЗСУ».

      Сумно насправді, та понеділок був у чорному кольорі, адже ми вшановували памʼять наших героїв, які віддали своє життя за те, щоб учні навчалися, розвивалися й робили усе на благо нашої неньки-України.

      День другий - вівторок- колір жовтий. Девіз дня: «Діти-наше життя».
     Жовтий з точки зору психології – найвеселіший і найоптимістичніший колір. У ньому немає ні напруженої люті червоного, ні холодної байдужості синього.

      Третій день- середа- зелений колір. Девіз дня: «Наші ЗСУ».

     День четвертий-четвер-колір синій. Девіз дня: «Присвята матерям».

     День пʼятий- пʼятниця- колір білий. Девіз дня: «Голуб миру».

Слава Україні! Слава нашим Захисникам та Захисницям! Вічна памʼять усім тим, хто загинув за незалежність і цілісність нашої держави…

23 вересня 2023 року
    Мужній, незламний, сильний, сміливий, відважний, добрий, чуйний, надійний, товариський та справжній син України, Микола Лановенко.
    Сьогодні, 23 вересня, Миколі Андрійовичу мало б виповнитися 36 років.
    Та не судилося йому відзначити свій день народження у колі сім’ї, у колі друзів та товаришів, бо пішов захищати свою Батьківщину від клятого російського ворога. Він віддав за Україну найбільший скарб, який дається Богом,- своє життя.
   Плаче мати, бо не так хотіла святкувати, не знала, що понесе улюблений торт на кладовище…     Сумує уся родина… Схилились у жалобі берізки біля нашого ліцею…
   Герої живуть, доки жива наша памʼять…

Вічна памʼять!

22 вересня 2023 року

     22 вересня учні 4 класу та члени учнівського самоврядування Краснопільського ліцею завітали у ДНЗ "Сонечко" с.Краснопілки, щоб привітати їх працівників із професійним святом.

"Наше коло мов сім'я" - така весела руханка пригадала нам, що всі ми родом із дитинства, як цікаво і гарно проводився час у дитсадку.

     Отож, шановні працівники дошкіллля! Прийміть вітання з професійним святом!

За те, що горнеться до Вас дитина,

Вважає другом, цілковито довіря

і шепотить свою дитячу таємницю -

Хай Божа сила Вас оберігає!

За працелюбність, доброту, уважність,

Ласкаву усмішку, терпіння,

Коли навколо пустощі і гамір, Здоровʼя Вам, наснаги і везіння!

Хай вдячні будуть мами й тата,

Допомагають у складну хвилину,

За те, що в Ваші руки довіряють Свій найцінніший скарб - дитину!

Хай сонячно на серці завжди буде,

На добрі справи кожен день багатий,

Хай поважають і цінують люди.

21 вересня 2023 року
     В рамках відзначення Міжнародного Дня Миру, який традиційно проводиться в нашому освітньому закладі, сьогодні відбувся стріт-арт на асфальті "Я за мир".
    Долучитися до нього могли всі бажаючі класні колективи від першого до одинадцятого класів. Дякуємо всім за активність!
21 вересня 2023 року
    21 вересня до Краснопільського ліцею завітала інспектор ювенальної превенції Гайсинського відділу поліції Наталія Гудима.
     Профілактична бесіда відбувалася з учнями 8-11 класів на тему: “Протидія булінгу в учнівському середовищі”.
      Метою даного заходу було ознайомити учнів з поняттям «булінг» та його запобіганню у ліцеї, формувати толерантне ставлення до оточуючих, а також стійке неприйняття насильства в будь-яких проявах, сприяти створенню дружньої атмосфери та згуртуванню учнівського колективу.

19 вересня 2023 року
   Серед сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та зневажання у взаємостосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного.
   Сьогодні, 19 вересня, у Краснопільському ліцеї соціальним педагогом Ганною Олександрівною Тюріною було проведено виховний захід приурочений до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу для учнів 5-8 класів.
    Наша мета - навчити учнів розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
18.09.-22.09.2023 року
   З 18 вересня по 22 вересня в нашій державі стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
   У Краснопільському ліцеї захід для учнів початкової школи "Stop bulling" було проведено соціальним педагогом Ганною Олександрівною Тюріною.
   Діти переглянули мультфільм" "Жив собі чорний кіт", навчальний відео ролик "Не допускай насилля над ближніми".
    Учні повинні розуміти, що фізичне залякування, побиття, стусани, підніжки, поштовхи, дотики є небажаним і це все булінг! Соціальне залякування або цькування із застосуванням тактики ізоляції-це теж булінг!
18 вересня 2023 року
Сенс учнівського самоврядування в сучасній, демократичній школі полягає не в управлінні одних дітей іншими, а в навчанні всіх дітей основам демократичних відносин у суспільстві, у навчанні їх керувати собою, своїм життям в колективі.
Участь у самоврядуванні допоможе учням сформувати у себе навички демократизму, уміння самостійно діяти, нестандартно мислити, приймати рішення, здійснювати їх і нести відповідальність.
18 вересня у Краснопільському ліцеї стартували вибори Голови шкільного учнівського парламенту. Відповідно до Положення про вибори учнівського самоврядування кандидатом на цю посаду міг стати будь-який учень школи 7-11 класів , який має авторитет у класі та школі. Активним виборчим правом були наділені учні 5-11 класів .
Свої кандидатури на посаду Голови учнівського парламенту подали четверо учениць – Коломієць Мирослава (11 клас), Чарська Вікторія (11 клас), Петровська Ольга (10 клас), Щокіна Марія (9 клас).
Голосування триватиме протягом тижня на платформі Google forms.
На сьогоднішній ранковій лінійці кандидати вели агітацію, намагаючись довести до кожного виборця свою програму, план дій на найближчий час, кожен хотів переконати в тому, що саме він зможе зробити шкільне життя більш демократичним, цікавим і змістовним.
15 вересня 2023 року

#Всесвітнійденьприбирання

«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».

Як зберегти Планету,

У час прогресу й інтернету?

Складне питання дуже...

Насправді, все це легко, друже!

Почни уже сьогодні з себе!

Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day), що відзначається щороку в третю суботу вересня, – це глобальна подія, що об’єднала навколо себе мешканців різних країн світу з метою прибирання планети від сміття. Мета акції – привернути увагу на проблему відходів, у тому числі сміття на воді.Прибирання довкілля відбувається майже в кожному куточку світу.

У Краснопільському ліцеї 15 вересня відбулась акція " Чисте довкілля", до якої долучилися всі учні та педагоги, і навіть першокласники стали до роботи.

Було прибрано територію шкільного стадіону та подвір'я ліцею, довколишні алеї.

13 вересня 2023 року
  Неабияку роль в освітньому закладі відіграє учнівське самоврядування, яке є самостійною діяльністю учнів, та яке відбувається за координації відповідального вчителя. Дитяче самоврядування, правильно організоване педагогами, відкриває невичерпні можливості для постійного вдосконалення виховного процесу. Воно сприяє розвитку дитячої ініціативи, яка стає джерелом нових знахідок та перемог, розвитку організаторських здібностей дітей, сприяє згуртуванню учнівського колективу.
У нас координатором органу учнівського самоврядування є педагог-організатор Наталія Іванченко.
12 вересня відбулося перше організаційне засідання учнівської молоді ліцею. Розпочали засідання з гри " Знайомство", адже у нас істотно змінився склад учнівського самоврядування, до нього додалися учні - Богдана Коломієць, Ваня Виноградов, Марія Вевдюк, Марія Кравець.
Члени ради обрали та затвердили план роботи комісій учкому на новий 2023/2024 навчальний рік, обговоривши та взявши до уваги нові ідеї, а саме:
-благодійні заходи на підтримку ЗСУ: лотереї, аукціони, ярмарки, доброчинні вечори відпочинку для старшокласників та акції;
-реалізовувати проєкти "Окопна свічка", "Тримаймо, стрій", випікання печива для захисників тощо;
- створення Інстаграм-сторінки учнівського колективу;
-організація конкурсів шкільних талантів, фотоконкурсів, змагань з настільних ігор та онлайн-ігор;
-поновлення Книги Рекордів школи;
-проведення різних майстер-класів для школярів середньої та молодшої вікової групи;
-проведення годин спілкування з адміністрацією школи;
-періодично проводити Дні благоустрою території школи.
А ми бажаємо успіхів новобраній учнівській раді, щиро сподіваємося, що все задумане буде втілено.
Успішного старту нам усім, щоб шкільне життя було цікавим та насиченим!
13 вересня 2023 року
  Сьогодні у Краснопільському ліцеї відбулася зустріч між представником поліції громади Філем Романом Анатолійовичем та учнями 1-4 класів. Ця подія була важливою для нашого навчального закладу та нашої спільноти вцілому. Маленьких школяриків познайомили з роботою правоохоронних органів громади.
Роман Анатолійович пояснив учням, як він і його колеги забезпечують безпеку в нашому районі та реагують на виклики. Шериф розповів про свою роботу, продемонстрував обладнання та проінформував про методи, якими користуються працівники поліції для забезпечення безпеки громади. Учні мали змогу задавати питання та дізнатися більше про роботу поліцейських.
Під час зустрічі обговорили питання попередження злочинів та безпеки на вулицях села. Поліцейський надав корисні поради щодо того, як уникати ризикових ситуацій та як поводити себе, якщо потрапляєте в небезпечну ситуацію.
Також кожен учень мав можливість подивитись в бінокль, приміряти справжнісінький бронежилет та сфотографуватись за кермом поліцейського автомобіля!
В дружній атмосфері учні відчули, що поліцейський громади — це не лише суворий представник закону, але й людина, яка турбується про нашу безпеку і наш спокій.
Ми дуже вдячні поліцейському громади за цю цікаву і важливу зустріч. Вона надала нам багато цінної інформації та сприяла покращенню співпраці між школою та поліцією громади. Бажаємо всім бути відповідальними та активними громадянами і пам'ятати про важливість співпраці з правоохоронними органами для забезпечення безпеки та благополуччя.

01 вересня 2023 року
      Сьогодні у Краснопільському ліцеї відбулася урочиста лінійка до Дня Знань.
     Це не просто день початку нового навчального року, а справжнє свято для учнів, вчителів та всієї шкільної спільноти. Для першокласників цей день наповнений радісним хвилюванням, очікуваннями та натхненням, а для випускників – розумінням, що розпочався останній рік перед подорожжю в нове доросле життя.
    Директор ліцею привітав шкільну родину зі святом, побажав всім натхнення, здоров'я та миру над головою.
    Шкільний дзвінок хвилюючим акордом покликав учнів на перший урок. Зважаючи на те, що новий 2023/2024 навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна витримує протистояння з потужною ворожою армією, платить за це тисячами людських життів, утративши частину своєї території, класні керівники на першому уроці говорили про витоки незламності українського народу, причетності до цього учнів і про наші спільні завдання на шляху наближення перемоги.
    Дякуємо нашим воїнам за можливість здійснювати мрії наших дітей та навчатися!
Бажаємо всім віри та впевненості у завтрашньому дні, міцного здоров'я!
Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!

Слава Україні! Героям слава!
Made on
Tilda