#НашаЄдністьНашаЗброя
https://www.facebook.com/100017154047814/videos/1322897619106318/
20 листопада - Всесвітній День Дитини
Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку — до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.
Лише в XVII-ХVШ ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.
У середньовічній Німеччині слово «дитина» взагалі було синонімом до слова «дурень». Дітям було нелегко - не було законів, які оберігали б їхнє життя.
Довгі роки найрозумніші і найдобріші люди боролися за права дітей самотужки, і нарешті, у 1924 році, вони зібралися у місті Женеві, де прийняли перший документ про потреби дітей - Декларацію прав дитини.
Сьогодні разом з учнями 2 та 5 класу, ми переглянули цікаве відео, пограли в добрі ігри, виконували цікаві завдання та просто дарували один одному компліменти і добрі слова!
https://www.facebook.com/100017154047814/videos/698810662216517/
Недаремно кажуть, що українські дівчата-найгарніші у світі. Про їх чарівність і неповторну вроду, світлий розум легенди, пісні, вірші складають. І про карі очі і чорні брови, довгі пишні дівочі коси…
Власне, про них і буде сьогоднішня розповідь… Дівоча коса - це символ честі, молодості, сили, життєдайності, охайності. Не дивно, що вона ніколи не втрачає своєї популярності. Плетені коси у всі часи – це модно, стильно і захоплююче.
Але, на жаль, життя змінюється. Його швидкі темпи не завжди дозволяють приділяти багато часу на догляд за волоссям. Зараз нечасто можна зустріти дівчину з довгою косою, та коли таку бачимо, то як правило, не оминаємо її захопленим поглядом.
Сьогодні у Краснопільському ліцеї пройшов конкурс на "найдовшу косу".
Серед рекордсменів - Токаренко Тетяна (11 клас) - 80 см, Коломієць Катя (7 клас) - 79 см, Костюк Анастасія ( 11 клас) - 76 см, Коломієць Богдана (5 клас) - 76 см, ЯНа Ткачук (8 клас) - 68 см, Анасасія Кліщ ( 8 клас) - 66 см, Олійник Олександра ( 11клас) -62 см, Зиза Софія (9 клас)- 60 см.
А серед пед.працівників найкращий результат у нашого психолога - Ірини Дмитрівни Білої ( 70 см).
Цей результат ми занесемо у Книгу рекордів нашого ліцею.
https://www.facebook.com/100017105477811/videos/3542259392654575/
Також зіграли у гру "Добро VS Зло", де учні обговорювали різні ситуації, вчинки і потім вирішували куди їх перемістити,чи у валізку добрих справ і вчинків, чи смітничок злих справ і вчинків. Обговоривши з учнями сьогодення, те як ми відносимось один до одного, до навколишнього світу, ми дійшли до спільного висновку, що маленькі добрі дії можуть змінити світ.https://www.facebook.com/100017154047814/videos/348735110865512/
Щоб далі взяти участь у флешмобі :Міжнародний день кухаря відзначають в усьому світі 20 жовтня.
Ця професія заслуговує на особливу увагу, адже кухарі роблять наше життя простішим і смачнішим.
Учні 1 класу привітали з професійним святом своїх кухарів.
Кухарів зі святом сьогодні вітали,
Смачних делікатесів на кухні бажали,
Нехай життя буде схоже на солодкий десерт,
Хай страви оцінить кулінарний експерт.
Бажаємо вам успіхів й натхнення,
Вдалого кухарям повсякдення.
Нехай кожен рецепт буде вдалим,а кожна страва -дивовижною.
Зі святом!
Сьогодні,16 жовтня, відзначається Всесвітній день хліба.
Як тепло пахне хліб!
Любов'ю трударів,
І радістю земною,
І сонцем,що всміхалося весною,
І щастям наших неповторних діб.
Духмяно пахне хліб.
/Платон Воронько/
Учні 1 класу провели урок "Хліб -усьому голова."Хліб - усьому голова, так в народі кажуть,
Хліб -це мир, любов, життя,
Хліб -це наша радість.
Як хліб буде, так і буде все!
Бережіть хліб!
Відвідування пожежно-рятувальної частини.
Опалювальний сезон в Україні зазвичай стартує 15 жовтня, однак це залежить від кліматичних умов. В 2023 році осінь тепла, тому є вірогідність того, що цю дату змістять.
З метою формування навичок безпечної життєдіяльності та алгоритмі дій при виникненні пожежі 11 жовтня учні 5 та 8 класів Краснопільського ліцею відвідали Центр Безпеки Краснопільської ОТГ.
Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Представник пожежної частини розповів: як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальник розповідав учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідав на питання, які ставили діти. Під час зустрічі зверталася увага учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, як правильно діяти у разі пожежі.
Чимало вражень отримали діти спробувавши себе за кермом пожежної машини.
Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість та героїчність професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.
Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.
Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.
Вічна пам’ять Герою!
Отож, вибір зроблено!
Новим ПРЕЗИДЕНТОМ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ у 2023/2024 н.р. стала Мирослава Коломієць!
Щиро вітаємо Мирославу з отриманням такої важливої посади у школі та бажаємо плідної співпраці з членами Учнівського самоврядування та учнями ліцею заради процвітання школи, молодіжного руху на благо нашої України.
Коротко нагадаємо програму переможниці:
- організація Днів спорту;
- відновлення українських традицій (Андріївські вечорниці);
- конкурс на найкраще відео про свій клас;
- створення поштової скриньки "скарг та пропозицій" у ліцеї;
- утворення шкільного телебачення;
- конкурс "Наш ліцей має талант"
- заходи для збору донатів для ЗСУ.
Слід зазначити, що кандидати на посаду президента, що вибороли друге місце - автоматично стають заступниками голови УС.
Команда лідерів вже сформована! Бажаємо успіхів!
Із 25 до 29 вересня девʼятикласники нашого ліцею вирішили провести «Кольоровий тиждень вдячності ЗСУ».
Сумно насправді, та понеділок був у чорному кольорі, адже ми вшановували памʼять наших героїв, які віддали своє життя за те, щоб учні навчалися, розвивалися й робили усе на благо нашої неньки-України.
День другий - вівторок- колір жовтий. Девіз дня: «Діти-наше життя».Третій день- середа- зелений колір. Девіз дня: «Наші ЗСУ».
День четвертий-четвер-колір синій. Девіз дня: «Присвята матерям».День пʼятий- пʼятниця- колір білий. Девіз дня: «Голуб миру».
Слава Україні! Слава нашим Захисникам та Захисницям! Вічна памʼять усім тим, хто загинув за незалежність і цілісність нашої держави…
Вічна памʼять!
22 вересня учні 4 класу та члени учнівського самоврядування Краснопільського ліцею завітали у ДНЗ "Сонечко" с.Краснопілки, щоб привітати їх працівників із професійним святом.
"Наше коло мов сім'я" - така весела руханка пригадала нам, що всі ми родом із дитинства, як цікаво і гарно проводився час у дитсадку.
Отож, шановні працівники дошкіллля! Прийміть вітання з професійним святом!
За те, що горнеться до Вас дитина,
Вважає другом, цілковито довіря
і шепотить свою дитячу таємницю -
Хай Божа сила Вас оберігає!
За працелюбність, доброту, уважність,
Ласкаву усмішку, терпіння,
Коли навколо пустощі і гамір, Здоровʼя Вам, наснаги і везіння!
Хай вдячні будуть мами й тата,
Допомагають у складну хвилину,
За те, що в Ваші руки довіряють Свій найцінніший скарб - дитину!
Хай сонячно на серці завжди буде,
На добрі справи кожен день багатий,
Хай поважають і цінують люди.
«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».
Як зберегти Планету,
У час прогресу й інтернету?
Складне питання дуже...
Насправді, все це легко, друже!
Почни уже сьогодні з себе!
Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day), що відзначається щороку в третю суботу вересня, – це глобальна подія, що об’єднала навколо себе мешканців різних країн світу з метою прибирання планети від сміття. Мета акції – привернути увагу на проблему відходів, у тому числі сміття на воді.Прибирання довкілля відбувається майже в кожному куточку світу.
У Краснопільському ліцеї 15 вересня відбулась акція " Чисте довкілля", до якої долучилися всі учні та педагоги, і навіть першокласники стали до роботи.
Було прибрано територію шкільного стадіону та подвір'я ліцею, довколишні алеї.